Porozmawiajmy o kulturze – 06.04.2017

14:03

6 kwietnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Zapraszamy na kolejny odcinek programu „Porozmawiajmy o kulturze”. Dzisiaj powiemy m.in. o kolejnym koncercie z cyklu Jazzujące Muzeum, a także wystawie dyplomowej tegorocznych absolwentów „Plastyka”. Zajrzymy także do Lubuskiego Teatru, gdzie już w piątek odbędzie się premiera dwóch humoresek scenicznych A. Czechow:

 

KALENDARZ IMPREZ
Czwartek 06.04:
11:00 – 19:00 Jarmark Wielkanocny (deptak)
17:00 – wystawa prac uczniów z grupy plastycznej SP nr 6 (Zielonogórski Ośrodek Kultury)
19:00 – koncert Jazzujące Muzeum – wystąpią: Adela Konop – wokalistka, Maciej Afanasjew – skrzypek, Karol Szymanowski – marimba (Muzeum Ziemi Lubuskiej)
21:00 koncert Czwartkowe spotkania muzyczne (Jazzkino)

Piątek 07.04:
11:00 – 19:00 Jarmark Wielkanocny (deptak)
12:00 17:00 – Kraszankowa Warsztatownia – gipsowe jaja i gąski, wełniane owieczki i kurczaki, wiosenne ozdoby (deptak)
16:00 – warsztaty plastyczne – wielkanocne dekoracje (Filia nr 11 WiMBP)
16:00 – warsztaty plastyczne – wielkanocne dekoracje( Filia nr 5 WiMBP)
19:00 – koncert symfoniczny „Barokowo i klasycznie” (Filharmonia Zielonogórska)

19:00 – otwarcie wystawy „Pensjonaty” Doroty Buczkowskiej (BWA)
19:00 – premiera „Oświadczyny”, „Niedźwiedź” A. Czechowa (Lubuski Teatr)
19:30 – koncert „Błysk” zespołu Hey (Piwnica Artystyczna Kawon)
19:30 – „Nareszcie w Dudapeszcie” wieczór satyryczny Krzysztofa Daukszewicza (Aula UZ)
20:00 – koncert Basia Krzykwa – wokal & Honag Tung – gitara (Winiarnia Bachus)
20:00 – koncert Kari Sal & Adama Bałdycha (Piekarnia Cichej Kobiety)

Sobota 08.04:
09:00 – VIII Prezentacje Pianistyczne Najmłodszych „Zaczarowany fortepian” (Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia)
11:00 – 19:00 Jarmark Wielkanocny (deptak)
12:00 17:00 – Kraszankowa Warsztatownia – gipsowe jaja i gąski, wełniane
16:00 wystawa „Dzwonki z różnych stron świata” z kolekcji Mariana Łysakowskiego (Centrum Przyrodnicze)
16:00 spektakl „Dżama. Arabska Noc” (Lubuski Teatr)
19:00 – spektakle „Oświadczyny”, „Niedźwiedź” A. Czechowa (Lubuski Teatr)
20:00 – koncert Albert Bezdziczek (Winiarnia Bachus)

Niedziela 09.04:
11:00 – 19:00 Jarmark Wielkanocny (deptak)
12:00 17:00 – Kraszankowa Warsztatownia – gipsowe jaja i gąski, wełniane
12:00 – spektakl „Od wiosny do zimy” Lubuski Teatr
12:00 Danuta Stenka w Krakowskim Salonie Poezji (Sala Dębowa WiMBP)
15:00 koncert rodzinny „Muzyczne podróże w rytmie tanga i walczyka” (Filharmonia Zielonogórska)
16:00 spektakl „Dżama. Arabska Noc” (Lubuski Teatr)
19:00 – spektakle „Oświadczyny”, „Niedźwiedź” A. Czechowa (Lubuski Teatr)

Poniedziałek 10.04:
11:00 – 19:00 Jarmark Wielkanocny (deptak)
11:30 – wystawa prac malarskich Grupy Astra (Dom Kultury Nowita)
12:00 17:00 – Kraszankowa Warsztatownia – gipsowe jaja i gąski, wełniane

Wtorek 11.04:
11:00 – 19:00 Jarmark Wielkanocny (deptak)
17:00 wystawa „Dzieła manualne” Sekcji Gobelinów, Prezenty Art i Rękodzieła Artystycznego działającego przy SDK Nowita (Salon Wystaw PGNiG)

Środa 12.04:
11:00 – 19:00 Jarmark Wielkanocny (deptak)
19:00 recital Aleksandra Podolaka „Powieść o rozumnej dziewczynie” (Lubuski Teatr)

Dodaj komentarz