58 osób na jedno miejsce! Tak wielu chce na studia na UZ

14:20

4 lipca 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Rekordowe zainteresowanie studiami lekarskimi na Uniwersytecie Zielonogórskim!

Podanie o przyjęcie na Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu złożyło ponad 4 tys. absolwentów szkół średnich. Zdecydowana większość z nich, bo ponad 3,5 tys. osób, chce studiować na kierunku lekarskim, co oznacza, że o jedno miejsce stara się tam 58 osób.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, choć również i mocno zaskoczeni tak wielkim zainteresowaniem maturzystów – mówi dr Ewa Skorupka, prodziekan ds. studiów i studentów na Wydziale Lekarskim i Nauk o Zdrowiu UZ:

Dr Ewa Skorupka podkreśla, że Wydział Lekarski i Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Zielonogórskiego od samego początku cieszył się dużym zainteresowaniem absolwentów szkół średnich.

W poprzednich latach o przyjęcie na studia ubiegało się od 1,5 do 2 tys. osób. Prorektorka dodaje jednak, że wydział wciąż się rozwija, a więc i zainteresowanie jest coraz większe – dodaje:

Dodajmy, że zainteresowanie pozostałymi kierunkami wydziału lekarskiego Uniwersytetu Zielonogórskiego również jest bardzo duże – limity przyjęć na pielęgniarstwie i wychowaniu fizycznym są już praktycznie wyczerpane.

Termin składania podań o przyjęcia na studia mija w przyszłym tygodniu.

Dodaj komentarz