PWSZ Sulechów od dziś wydziałem zamiejscowym UZ

15:54

1 września 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Była Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa – teraz będzie zamiejscowy wydział Uniwersytetu Zielonogórskiego. 

Po prawie 20 latach odrębnego funkcjonowania PWSZ w Sulechowie połączyła się z uczelnią w Zielonej Górze i od dziś obie jednostki funkcjonują jako jeden organizm.

– Dla studentów byłej PWSZ to bardzo ważna zmiana. Z kolei dla pracowników uczelni w Sulechowie nie zmieni się praktycznie nic – podkreśla rzeczniczka Uniwersytetu Zielonogórskiego Ewa Sapeńko:

Dotyczy to także dotychczasowego rektora sulechowskiej PWSZ prof. Mariana Miłka, który odpowiadać teraz będzie m.in. za integrację wydziału zamiejscowego z resztą Uniwersytetu Zielonogórskiego:

Przypomnijmy, że decyzja o konsolidacji Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Sulechowie z Uniwersytetem Zielonogórskim została podjęta przez rektorów obu uczelni w lutym. Plany połączeniowe zaakceptowane zostały również przez senaty UZ i PWSZ.

W połowie kwietnia rektorzy zwrócili się do ministra nauki i szkolnictwa wyższego z formalnym wnioskiem w tej sprawie. Rozporządzenie o konsolidacji obu uczelni z dniem 1 września tego roku zostało podpisane przez ministra Jarosława Gowina 17 lipca.

Dodaj komentarz