Światowy sukces młodych Lubuszan!

15:45

1 września 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Uczniowie z III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze zakwalifikowali się do światowego finału konkursu dla młodych naukowców. 

Zawody odbędą się pod koniec września w australijskim Brisbane, a zielonogórzanie są jedyną ekipą z Europy, która zdobyła ten awans. Oprócz nich o zwycięstwo w tegorocznym konkursie UAV Challange Airborne Delivery walczyć będą jedynie drużyny z Australii, Stanów Zjednoczonych i Malezji.

– To dla nas ogromne zaskoczenie i wielka radość – mówi Miłosz Jezierski, jeden z czterech członków drużyny Phoenix Rescue Team:

W podobnym tonie wypowiada się również nauczyciel fizyki w III LO i jeden z opiekunów zielonogórskiej drużyny – Waldemar Grabowski:

Drużynę Phoenix Rescue Team tworzy czworo nastolatków: Aleksandra Dudziak, Szymon Butkiewicz, Miłosz Jezierski i Hubert Nowak. Ich projekt dotyczy ratowania życia osób znajdujących się w trudno dostępnym terenie.

– Zaangażowaliśmy do tego m.in. drona, który był wykorzystywany przez uczniów III LO w konkursie CanSat – wyjaśnia Waldemar Grabowski:

Do światowego finału konkursu UAV Challange Airborne Delivery 2017, który rozpoczyna się 28 września w Brisbane, zakwalifikowało się w sumie 20 uczniowskich ekip z całego świata, w tym – jako jedyna z Europy – drużyna z Zielonej Góry.

Uczniowie z III LO zbierają teraz pieniądze na podróż i pobyt w Australii. Można ich wesprzeć m.in. za pośrednictwem strony zrzutka.pl

Szczegółowe informacje na ten temat także na fejsbukowym fanpejdżu drużyny – Phoenix Rescue Team.

Fot.: Phoenix Rescue Team

Dodaj komentarz