W regionie rośnie bezrobocie

15:25

7 września 2017

Artur Steciąg

Dziennikarz działu informacji, wydawca Popołudniówki (tel.  68 455 55 27)

Koniec dobre passy na lubuskim rynku pracy.

Po kilku miesiącach spadków, w sierpniu odnotowano niewielki wzrost liczby bezrobotnych. Na koniec miesiąca liczba bezrobotnych wyniosła 26 279 osób, czyli o 92 osoby więcej, niż w lipcu.

Waldemar Stępak, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy podkreśla, że wzrost liczby bezrobotnych odnotowano w większości regionu. Stopa bezrobocia spadła jedynie w sześciu powiatach:

Specjaliści Wojewódzkiego Urzędu Pracy uważają, że sierpniowy wzrost bezrobocia związany jest z zakończeniem większości prac sezonowych. W tym roku jednak stało się to zdecydowanie wcześniej, niż w latach ubiegłych, kiedy liczba bezrobotnych rosła dopiero w jesienią.

Waldemar Stępak zaznacza jednak, że – jego zdaniem – nie ma powodu do niepokoju. Jak mówi, liczba bezrobotnych jest obecnie o 18% niższa, niż w sierpniu ubiegłego roku, a stopa bezrobocia w większości powiatów jest mniejsza, niż średnia krajowa:

Dodajmy, że na koniec sierpnia bezrobotni z naszego regionu mieli do dyspozycji ponad 5 tys. ofert pracy. Było ich o niemal 900 więcej, niż miesiąc wcześnie i o pół tysiąca więcej, niż przed rokiem.

Dodaj komentarz