Dziś u nas na szwedzką nutę. Polecamy Månsa!

00:01

19 maja 2017

Paweł Ptaszyński

Radio Zielona Góra
dziennikarz
p.ptaszynski[at]rzg.pl

MANS ZELMERLOW Glorious

‚Glorious’ to trzeci singiel Månsa zapowiadający jego już 7 album studyjny!!!

 
 

Premiera nowego albumu Månsa Zelmerlöwa odbędzie się na początku przyszłego miesiąca. Zanim krążek trafi na rynek muzyczny pora na kolejną singlową zapowiedź.
 
Eurowizyjny sukces Månsa Zelmerlöwa niewątpliwie zapewnił mu ogromną popularność i rzesze fanów. Nic dziwnego, że po premierze ostatniego albumu Perfectly Damaged artysta rozpoczął pracę nad kolejnym krążkiem. 2 grudnia pojawiło się wydawnictwo zatytułowane ‚Chameleon’.

Po singlu ‚Hanging On To Nothing’ pora poznać kolejny zwiastun płyty. Autorem utworu jest sam Måns Zelmerlöw, a producentem Phil Cook. 

 
Zwycięzca 60. Konkursu Piosenki Eurowizja 2015, który odbył się w Wiedniu, piosenką ‚Heroes’, który zdobył przy okazji 365 punktów, co jest imponującym wynikiem, kilka miesięcy temu zaprezentował singla ‚Fire In The Rain’. Okazał się on wielkim przebojem, w Polsce uzyskując status złotego singla. Wielki przebój w bogatej już kolekcji urodzonego w Lund syna profesorki uniwersytetu i chirurga. W Szwecji ‚Fire In The Rain’ już ma status platynowego singla.
 
 
Måns Zelmerlöw to w Szwecji postać powszechnie znana. Co więcej, zalicza się go do czołówki najbardziej wpływowych Szwedów. Zelmerlöw ma za sobą udział w szwedzkim Idolu i tamtejszej wersji Tańca z Gwiazdami. Jako gość pojawił się też w polskiej edycji drugiego z wymienionych show. W naszym kraju występował wielokrotnie, w programach telewizyjnych, na festiwalach, a także na koncertach plenerowych (Hity na czasie). Jego singel ‚Cara Mia’ pokrył się w Szwecji podwójną platyną. Sukcesami były też role Månsa Zelmerlöwa w musicalach ‚Grease’ oraz ‚Footloose’.
 
 
https://www.youtube.com/watch?v=v4zJtiiWRSQ
 

Dodaj komentarz