77. rocznica zbrodni katyńskiej. SP nr 17 pamięta

09:48

21 kwietnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Szkoła Podstawowa nr 17 w Zielonej Górze pamięta o ofiarach Katynia. Z okazji 77. rocznicy zbrodni katyńskiej dziś rano przed gmachem szkoły odbył się uroczysty apel.

Zgromadzenie odbyło się na placu, gdzie poza obeliskiem upamiętniającym pomordowanych, rośnie również siedem dębów. Drzewa w 2009 roku zostały posadzone w ramach ogólnopolskiej akcji „Dęby Pamięci”:

Mówił Jarosław Skorulski, naczelnik wydziału oświaty Urzędu Miasta Zielona Góra i były dyrektor Zespołu Edukacyjnego nr 2, do którego należy SP 17.

Jeden z dębów został posadzony na cześć Tadeusza Zaręby. W dzisiejszej uroczystości uczestniczył jego syn Roman:

Jak mówi Urszula Malentowicz-Jaraszkiewicz, prezes Lubuskiej Rodziny Katyńskiej, cieszy ją, że są szkoły, które w tak uroczysty sposób starają się przekazywać swoim wychowankom wiedzę na temat Katynia:

Z okazji obchodów 77. rocznicy obchodów zbrodni katyńskiej, o godzinie 10:00 w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela rozpoczęła się uroczysta msza. O 11:00 nastąpi przemarsz uczestników obchodów pod obelisk katyński. Tam zostaną złożone wiązanki kwiatów. O 12:00 uroczystości zostaną przeniesione do Muzeum Ziemi Lubuskiej.

Dodaj komentarz