Chaos na sesji. Polityczna dyskusja o reformie oświaty

16:27

12 kwietnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Burzliwa dyskusja zakończona chaotycznym głosowaniem. Dziś odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Miasta poświęcona uporządkowaniu spraw związanych z reformą oświaty w Zielonej Górze.

Samorządowcy mieli pochylić się nad kilkoma uchwałami. Część z nich dotyczyła zmiany lokalizacji placówek oświatowych. W tym. m.in. przeniesienia V LO z ul. Kingi na św. Cyryla i Metodego, gdzie obecnie znajduje się Gimnazjum nr 7. Dokumenty większością głosów zostały przyjęte. Inaczej było jednak w przypadku uchwał dotyczących przeniesienia siedziby MP nr 18 „Czekoladowe Przedszkole” do budynku SP nr 6 przy Moniuszki (podstawówka zostanie przeniesiona na ul. Kingi) oraz likwidacji oddziałów przedszkolnych w podstawówkach prowadzonych przez miasto.

Zaskoczona postawą radnych jest Wioleta Haręźlak, wiceprezydent Zielonej Góry:

Radni PO zdecydowali się głosować przeciw wszystkim przedstawionym uchwałom. Jak tłumaczył Robert Sapa, szef klubu PO, w ten sposób chcą wyrazić swój sprzeciw wobec reformy oświaty:

W przypadku klubu Zielona Razem, radni zdecydowali się nie brać udziału w głosowaniach nad uchwałami. Wyłamał się jednak radny Grzegorz Hryniewicz, który podniósł rękę „za” przeniesieniem siedziby „Czekoladowego Przedszkola”:

Tomasz Nesterowicz, radny SLD, głosował za przyjęciem uchwał. Jak tłumaczył, nie podoba mu się tempo wprowadzania reformy oświaty, ale trzeba przestrzegać przepisów:

Zaskoczony chaosem, jaki panował podczas głosowania jest radny Piotr Barczak, szef klubu Prawa i Sprawiedliwości:

Nowa reforma oświaty ma obowiązywać od września.

3 myśli na temat “Chaos na sesji. Polityczna dyskusja o reformie oświaty”

  1. Rajcy sr….
    Sprzeciw okazywać mogą ale najpierw powinni stosować się do obowiązujących przepisów. Tu już nie ma pola do manewru Państwo Peło, Zielona Razem i kto tam jeszcze…
    Toż to gorsze zachowanie niż umycie rąk jak Piłat…
    Zamiast Radzić i UCHWALAĆ dobre prawo lokalne oni…protestują…witki mi już opadły dawno.

  2. Podobac się może podejście do sprawy radnego SLD- można się nie zgadzać ale prawo należy respektowac- natomiast dla panów z PO nic się nie liczy tylko „być u władzy „

Dodaj komentarz