Czy mieszkańcy os. Pomorskiego stracą parking?

16:17

22 kwietnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Czy Pomorskie straci sto miejsc parkingowych?

Jak informuje zielonogórski radny Jacek Budziński, miasto przymierza się do wprowadzenia zmian w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego dla osiedli Pomorskiego i Ślaskiego. W nowym dokumencie, terenowi na którym obecnie wielu mieszkańców parkuje swoje pojazdy, ma zostać przypisana funkcja usługowa. Jak podkreśla Budziński, może to oznaczać, sprzedaż placu, a co za tym idzie, likwidację miejsc postojowych:

Jak mówi Budziński, zaskakują go plany miasta. Z jednej strony prezydent obiecuje bowiem mieszkańcom nowe miejsca parkingowe, z drugiej natomiast chce likwidować już te istniejące:

Do 17 maja mieszkańcy Zielonej Góry mają prawo wnosić uwagi do projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla osiedli Pomorskiego i Śląskiego. Uwagi należy składać na piśmie do prezydenta miasta z podaniem imienia i nazwiska lub nazwy jednostki organizacyjnej, a także adresu oraz oznaczenia nieruchomości, której uwaga dotyczy.

WIĘCEJ INFORMACJI (TUTAJ)

 

zdjęcie: Jacek Budziński

7 myśli na temat “Czy mieszkańcy os. Pomorskiego stracą parking?”

  1. Co ten Kubicki odwala?Chce sprzedać parking na os.Pomorskim? Przecież tam wieczorem nie idzie zaparkować!

  2. To jakaś bzdura likwidować ten parking. Mieszkam w wieżowcu nr 7.Gdzie prezydencie Kubicki będę parkowała jak pan zlikwiduje tyle miejsc parkingowych???

  3. Czemu się dziwicie. Jakiego sobie wybraliście prezydenta takiego macie. Kubuś w obliczu przyszłej ustawy o samorządzie teraz będzie robił różne dziwne ruchy takie, które będą zabezpieczały interes…odpowiedź jest znana?

  4. 100 miejsc parkingowych chce ten marny prezydent sprzedać? To gdzie mamy na Pomorskim parkować? Może u niego na Raculce?

  5. Niech Kubicki spróbuje zaparkować wieczorem na Pomorskim…Zapraszamy prezydencie.

  6. pajac z prowincji nie rozumie potrzeb zwykłych mieszkańców miasta będących jak wszyscy podatnikami .

Dodaj komentarz