Dyskusja o stanie powietrza w Zielonej Górze

16:40

20 listopada 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Czy powietrze w Zielonej Górze jest bezpieczne dla naszego zdrowia? Z początkiem sezonu grzewczego wraca temat dotyczący niskiej emisji i smogu.

Jak tłumaczy dr Piotr Ziembicki z Instytut Inżynierii Środowiska Uniwersytetu Zielonogórskiego, na tle innych Polskich miast nie wypadamy najgorzej. W stosunku do Europy, Zielona Góra nie ma jednak powodów do zadowolenia:

Jak wyjaśnia Urszula Podgajna, kierownik Biura Ochrony Środowiska w Urzędzie Miasta Zielona Góra, magistrat rozpoczął we wrześniu inwentaryzację źródeł energii, z których korzystają mieszkańcy. Zebrane informacje pokażą, gdzie najwięcej spala się niewłaściwego opału i najczęściej eksploatowane są przestarzałe kotły:

Dyskusję na temat stanu powietrza w mieście już po raz drugi zorganizowało zielonogórskie koło Nowoczesnej:

Mówił Jarosław Owsianny z Nowoczesnej.

Przypomnijmy, w projekcie budżetu na przyszły rok miasto zapisało pół miliona złotych, które mają posłużyć jako dopłaty dla mieszkańców do wymiany starych pieców na ekologiczne urządzenia grzewcze.

Jedna myśl na temat “Dyskusja o stanie powietrza w Zielonej Górze”

  1. wszystko ma na celu uzaleznienie ludzi od dostaw gazu i pradu. do ogrzewania mieszkan, czyli kolejny miesieczny podatek. Jak ktos ma piec albo kominek to jest niezalezny od narzuconych cen ogrzewania, ot cala tajemnica. nagonki ze smogiem

Dodaj komentarz