Dziś Wszystkich Świętych

08:28

1 listopada 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Dziś Kościół katolicki obchodzi Wszystkich Świętych.  Tego dnia oddawana jest cześć wszystkim świętym, nie tylko oficjalnie wyniesionym do chwały ołtarzy, ale także tym niezliczonym mężczyznom i kobietom, których świętość, ukryta przed światem, znana jest jedynie Bogu. 

Czcząc świętych, Kościół składa dziękczynienie Bogu, który jest źródłem wszelkiej świętości. Patrząc na świętych Kościół rozpoznaje w nich wiernych naśladowców Chrystusa, który poprzez swoich uczniów staje się współczesny ludziom wszystkich epok. Święci przypominają również swoim przykładem, że każdy wierny jest wezwany do pełni życia chrześcijańskiego oraz do doskonałej miłości i – jak to ujął św. Jan Paweł II – ma dążyć do „wysokiej miary” zwyczajnego życia chrześcijańskiego.

Dziś msza na nowej części cmentarza przy ul. Wrocławskiej rozpocznie się o godzinie 12:00. Bezpośrednio po niej odbędzie się procesja. Na starej części nekropolii uroczystości rozpoczną się o 14:00. Najpierw odbędzie się procesja, a następnie msza, której będzie przewodniczył bp Tadeusz Lityński.

 

źródło: Kuria Diecezjalna w Zielonej Górze

 

Dodaj komentarz