E. Polak: Budowa wieży widokowej nie zostanie sfinansowana z pieniędzy unijnych

16:14

10 lipca 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Czy dojdzie do budowy wieży widokowej w Zielonej Górze? Przypomnijmy, miasto zapowiadało, że inwestycja zostanie zrealizowana w ramach rewitalizacji Wzgórz Piastowskich.

Pomysł magistratu wzbudził wiele kontrowersji. Swój sprzeciw niejednokrotnie wyrażali społecznicy. W miniony piątek udali się również na spotkanie do marszałek województwa, gdzie przedstawili swoje stanowisko w sprawie planów miasta dotyczących rewitalizacji. Złożyli także petycję z ponad dwoma tysiącami podpisów:

Tak spotkanie z marszałek komentowała w piątek Joanna Liddane z Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta.

Dziś w rozmowie z nami Elżbieta Polak, marszałek regionu, potwierdziła, że budowa wieży widokowej nie zostanie sfinansowana z pieniędzy unijnych:

Marszałek, przypominała również, że celem rewitalizacji jest włączenie zdegradowanych obszarów do społecznego życia:

Jak poinformowała nas marszałek, władze Zielonej Góry, zapewniły ją, że nie będą zabiegać o pieniądze z unii na budowę wieży, nie rezygnują jednak z inwestycji. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

10 myśli na temat “E. Polak: Budowa wieży widokowej nie zostanie sfinansowana z pieniędzy unijnych”

 1. Strach,strach,strach…ida wybory…

  Laweczki obsiadane przez wyprowadzaczy psow za dnia i patologia piwna o zmroku…o to wizja WZGORZA.
  Dunczycy buduja wieze wzorem Czechow.
  Niemcy tam organizowali imprezy widokowe…

  Nie chcieli obwodnicy-bedzie obwodnica.
  Nie chcieli wiezy bedzie wieza.
  Brawo Panie Nesterowicz.Panu nie straszne wybory…
  Psy szczekaja a karawana postepu idzie dalej!

 2. Uff…upaly…oczywiscie chodzilo o Pana Kaliszuka-super soecjalisty od unijnych projektow.
  Nesterowicz obrazony na miasto…jak na razie.

 3. A te całe Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta coś samo zrobiło kiedyś? Czy tylko od blokowania są ???

 4. Piastowskie Peryferie, a co Twój idol zrobił za swoje pieniądze i dla miasta?

  Zjednoczył dzięki urzędniczemu uporowi przeciwników niszczenia lasu piastowskiego. Teraz będzie kolejna „wojna” – o obwodnicę wsi Świdnica i Ochli. Ubędą kolejne głosy wyborcze pp. Kubickiemu i Brachmańskiemu, cyklistom i po. Na oś.Piastowskim czerwoni mają kilkaset głosów w plecy. Niektórzy radni będą potrzebowali wygodnych ławek aby odpocząć po przegranych wyborach.

 5. Zobaczymy ich na listach wyborczych…
  Pani Lidane uwielbia obejmowac i wieszac biale welony na poniemieckich lipach.
  W Studziencu ledwo uszla cala bo ja mieszkancy pogonili!

 6. Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta samo się zablokowało i dlatego nic nie może zrobić

 7. Bo po co nam jakieś wieże. Najlepiej zrównajmy całe miasto z ziemią, wszystkie bloki, domy i wybudujmy szałasy, jaskinie. Tak jak kiedyś. Po co nam sklepy mięsne, przecież w okolicy tyle dzików się kręci po lasach. Ja nie wiem, tyle milionów na ten basen poszło a w Ochli taki ładny zalew. Ta południowa obwodnica pytam się po co? Przecież przez te lasy można rowerem po ścieżkach przejechać. Kryte lodowisko? Poczekajcie do zimy, przymrozi i natura zrobi swoje. A zamiast elektrycznych autobusów to bym widział takie większe dorożki. Cztery konie i heja.

 8. Pytam co prezio Kubuś wraz z swoim ustanowionym pełnym nocnikiem zrobił w celu ożywienia rynku i starówki. Pamiętacie jak sprowadził do Zielonej Góry studentów-naukowców z Anglii w tym celu i co? Kubuś z pomysłami rzuca się jak wesz na kołnierzu.

 9. Zielona Góra to miasto licznych nieudostępnionych wież ale prawdą też jest, że takie obiekty dają dużo większe możliwości do rozwoju radości z życia w miejscowościach Republiki czeskiej czy też Republiki Niemieckiej, bo jest na nich miejsce dla osób niepełnosprawnych, które mogą swobodnie wjeżdżać swoimi wózkami i oddychać wysoko wysoko… To piękna idea i jeśli dobrze przemyśli się cała otoczkę dla takiej superwieży to da ona nowe miejsca pracy i pozwoli ludziom na otwarcie się na rozwijający świat: można będzie przyjść pod wieżę ze zwierzątkami, bo będzie zatrudniony opiekun, można będzie poobserwować gwiazdy nocą a Sudety za dnia razem z na stałe zatrudnionym młodym uczniem pasjonatą z Uniwersytetu Zielonogórskiego… itd. Nie zamykajmy Zielonej góry na nicnierobienie, bo miasto w latach 90-tych ubiegłego wieku mocno upadło i spadło pozbywając się dobrego kapitału przemysłowego w postaci ciągle istniejących na świecie marek wódek czy też nowoczesnych wagonów towarowych… sami się sprzedaliśmy i nie miejmy teraz pretensji, że pozbawiono przyszłych pokoleń długotrwałych dobrych miejsc pracy, bo milionowe pieniążki wzięłli nasi rodacy kierownicy zza zielonogórskiego płotu za taki stan rzeczy zamiast ratować za wszelką cenę firmy i miejsca pracy. Jak sobie pościelemy tak się… i nie liczy się tutaj taka czy inna opcja polityczna ale konkretni ludzie, którzy postępują jak postępują. Miasto potrzebuje nowych oddechów, czegoś zupełnie innego niż chodników z polbruku czy latarni, jeśli ma mieć to magiczne coś co będzie inspirować do chęci życia tutaj. Porządna wieża z całym dobrze przemyślanym zapleczem rozwojowym to bardzo fajny konkretny punkt na mapie miasta, dzięki któremu bęzie mozna lepiej oddychać w wymiarze zarówno fizycznym jak i mentalnym.

 10. Tomciu, polecam psychiatrę, gdyż na psychologa już zbyt późno…
  Czy w tym kraju działają jakieś służby specjalne, które nie chronią donosicieli innych służb? Naprawdę, nikt nie może rozpracować, po co ma być ten „MIŚ” i kto na tym ma zarobić krocie z publicznych pieniędzy???
  Tego Bareja by nie wymyślił! Pomysł na stawianie wieży w środku lasu oddalonej od centrum miasta o dobre kilkanaście kilometrów, do której nie ma publicznej drogi(!) i z której widać tylko las? I do tego anonimowi psychole od tygodni piszą tutaj nielogiczne brednie o zasadności tego marnotrawstwa!?!

  Jest jakiś sposób na odwołanie pomysłodawcy tej utopii ze stołka przed upływem kadencji??? Przecież to się kwalifikuje na jednostkę chorobową, a to nie żarty, on odpowiada także za nasze bezpieczeństwo!!!!

Dodaj komentarz