Gardias, Szpak, Jenek, Jędrzejak – zaśpiewali dla Cypriana Janczewskiego

22:45

28 grudnia 2013

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Za nami wyjątkowe wydarzenie. Dzisiaj wieczorem w Lubuskim Teatrze w Zielonej Górze odbyła się IX edycja akcji charytatywnej „Warto jest pomagać”. Dochód z koncertu zostanie przekazany na leczenie chorego na nowotwór dwunastomiesięcznego Cypriana Janczewskiego.

Kolędy i pastorałki zaśpiewali m.in. Michał Szpak, Łukasz Zagrobelny, Dorota Gardias, Joanna Kołaczkowska, Andrzej Huszcza, Leszek Jenek i Bartek Jędrzejak. Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem, cegiełki wstępu rozeszły się już na kilkanaście dni przed wielkim finałem. Zadowolony z przebiegu akcji jest Grzegorz Hryniewicz, prezes stowarzyszenia „Warto jest pomagać”:

Już po raz drugi w akcję charytatywną „Warto jest pomagać” zaangażowała się prezenterka i dziennikarka TVN Dorota Gardias:

W pomoc Cyprianowi Janczewskiemu zaangażował się w tym roku także wokalista Michał Szpak:

Cyprian od kilku miesięcy walczy z siatkówczakiem obuocznym. Jak mówią rodzice chłopca Dorota i Roman Janczewscy, przed nimi długie i kosztowne leczenie:

Podczas koncertu zostały również wręczone nagrody w plebiscycie „Lubuski Anioł Roku”. Statuetki powędrowały do osób, instytucji i firm, które bezinteresownie wspierały potrzebujących w 2013 roku.

Dodaj komentarz