Miasto chce rewitalizować park. Społecznicy mówią „nie”

16:45

5 grudnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

13 głosów za – 4 przeciw. Dziś na nadzwyczajnej sesji zielonogórskiej Rady Miasta uchwalono zmiany obszaru w Gminnym Programie Rewitalizacji. Przypomnijmy, wcześniej uchwałę do poprawki skierowali wojewoda lubuski i marszałek województwa.

Jakie zmiany wprowadzono tym razem? O tym Krzysztof Kaliszuk, wiceprezydent Zielonej Góry.

Do uchwały zastrzeżenia w dalszym ciągu ma strona społeczna. Małgorzata Zenkner, ze Społecznej Inicjatywy dla Rewitalizacji Miasta Zielona Góra, krytykuje m.in. sposoby wyznaczania terenów zdegradowanych.

Przeciwni uchwale byli czterej radni PiS-u, którzy podzielali zdanie społeczników, że rewitalizacja terenów zielonych, w tym Wzgórz Piastowskich jest bezzasadna. 

W rozmowie z nami radny Jacek Budziński dodaje, że popełniono błędy proceduralne, miasto zapomniało opublikować raportu z konsultacji, a radni nie mieli wystarczająco czasu by zapoznać się z dokumentem:

6 myśli na temat “Miasto chce rewitalizować park. Społecznicy mówią „nie””

  1. Taki madrala?A co robi pis w sejmie?
    Tam sie waza losy kraju a pis ma to gleboko.

  2. Panie Budziński, a kogo PiS słucha w Sejmie? Idziecie jak czołg nawet jak nie macie racji: Puszcza Białowieska, reforma szkolnictwa, sądów, służba zdrowia, PKW, opodatkowanie banków, które wszystko przerzuciły na klientów, dojenie uczciwych pracujących ludzi, aby rozdawać leniwym i cwaniakom. Kaczyński to cwaniak, który prawidłowo ocenia Polaków, bo wie, że jak odpowiednio podejść durnia, można wszystko osiągnąć. Trzeba mu tylko powiedzieć,że to dla jego dobra, a on jest jedyny w swoim rodzaju. Potem powtarzać kłamstwo do znudzenia, aż wszyscy się przyzwyczają i uznają to za prawdę. W smutnych czasach przyszło nam żyć. Zawsze chciałam pojechać do Grecji, nie chciałam, aby tu przyszła. Jak to nazywa Mazowiecki? a: inżynieria finansowa, czyli manipulowanie nieprawdziwym pieniądzem na papierze czy w komputerze. Główny magik kraju.
    Ja już widzę, ale reszta obudzi się z ręką w …

  3. Czyli Rada Miasta w Zielonej Górze stała wiernym naśladowcą zwyczajów procedowania obowiązujących ostatnio w sejmie. Brawo Panie Urbaniak. Brawo Platformo Obywatelska. Wykazaliście się ponownie wybitnym zainteresowaniem głosem mieszkańców.

  4. I dlatego mamy naśladować to co się dzieje w sejmie? Mnie obchodzi lokalne podwórko, a na nim Kubicki i Kaliszuk robią jak widać co chcą i maja mieszkańców w …

  5. Co mnie obchodzi zachowanie PiS w sejmie? Ja chcę aby prezydent mojego miasta przestrzegał prawa, bo za to bierze pieniądze i to niemałe.

Dodaj komentarz