Gminny Programu Rewitalizacji dla Zielonej Góry odrzucony. Stanowisko społeczników

11:20

14 września 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Społecznicy krytycznie o władzach miasta. Przypomnijmy, Gminny Program Rewitalizacji Zielonej Góry na lata 2016-2022 został odrzucony. Unijne dofinansowanie na rewitalizację Wzgórz Piastowskich stoi pod znakiem zapytania.

Społecznicy podkreślają, że w programie m.in. brakowało inwestycji w dzielnicy Nowe Miasto. Mówi Małgorzata Turzańska – Zenkner z Partii Razem.

Natomiast mieszkaniec Osiedla Piastowskiego, Jarosław Olejnik, zwraca uwagę na inny problem. Według niego, brakowało konsultacji na temat programu z udziałem niezależnych ekspertów.

Z kolei Joanna Liddane z Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta skomentowała konflikt na linii senator Waldemar Sługocki – prezydent Janusz Kubicki. Według społeczniczki, Janusz Kubicki nie ma racji w sporze dotyczącym kulis odrzucenia GPR-u dla Zielonej Góry.

Społecznicy napisali do Władysława Dajczaka list w sprawie zamieszania wokół GPR-u. Odpowiedź od wojewody lubuskiego powinni otrzymać najpóźniej w przyszłym tygodniu. Natomiast z oświadczeniem zielonogórskich społeczników można się zapoznać poniżej.

pismo 1

 

pismo 2

9 myśli na temat “Gminny Programu Rewitalizacji dla Zielonej Góry odrzucony. Stanowisko społeczników”

 1. Wy sie cieszycie ale wiekszosc zielonogorzan jest zawiedziona ze znowu polityka zwyciezyla.
  Zamiast zagospodarowanych terenow bedzie patologia i wyprowadzanie psow bez smyczy a wieczorem horror.
  Wxgorza sa dla wszystkich,nawet tych co nie maja psow.
  Zapamietajcie nazwiska.Za rok na bank na listach wyborczych.
  Polityka, polityka…

 2. W normalnym kraju każdy urzędnik poleciałby ze swojego stanowiska za przygotowanie takiego bubla.

 3. Co to za działacze, którzy są przeciw rewitalizacji. Uczestniczyłem w wielu konsultacjach i każdy mógł mieć wpływ np: na wzgórza piastowskie. Teraz przez tych „społeczników” bo to słowo znaczenie straciło w moich oczach, pieniądze nie trafią do zielonej góry. Najlepiej nic nie robić tylko krytykować. Dla mnie to teraz SPOŁECZNIK=PRZECIWNIK WSZYSTKIEGO

 4. To nie społecznicy są winni. Rewitalizacja to nie modernizacja, renowacja. To nie źródło funduszy na realizację dowolnych inwestycji. Społecznicy od początku o tym mówili. Wskazywali błędy, uchybienia, niedociągnięcia. Niestety, Prezydent ze swoją świtą nie chciał ich słuchać, a teraz winę zwala na wszystkich, nie dostrzegając gdzie leży sedno problemu.

 5. Ciekawe czemu Pani Marszałkowa nie posiliła sie ekspertami przy ocenie gorzowskiego programu tylko nasz tak dokladnie prześwietliła?. Widać koszula bliższa ciału a Gorzów dla PO ważniejszy. Zawsze to miasto z polnocy knuło przeciw Zielonce i widać nic sie nie zmieniło.

 6. Czy to znaczy, że rewitalizacja Doliny Gęśnika też stoi pod znakiem zapytania?

 7. Marszalkowa daje plamy ostatnio…obsadza stanowiska ludzmi z Gorzowa-szpital…
  Wyraznie czuje wybory…
  Rewitalizacja wzgorza jest merytoryczna-tam za „niemca” organizowano imprezy widokowe-ale trzeba poczytac.np.Grunberger Wochenblat…w bibliotece!
  Kiedys wsiowi radni nie kumali dlaczego rondo na drodze do Zatonia bedzie nosic imie Ksieznej Tellerand…po prostu prostactwo i buractwo!
  Tacy ludzie-dzialacze , wyprowadzacze psow…maja decydowac o naszej przyszlosci.

 8. Obserwator,
  chciałabym wiedzieć, gdzie jest ta większość ? Jakieś konkrety? Czy to tak trudno zrozumieć , że to co wyprawia władza, jest niezgodne z Ustawa o rewitalizacji? Ja się cieszę akurat, bo to co wyprawia się w Dolinie Gęśnika to jest dewastacja a nie rewitalizacja. To samo dotyczy Wzgórz, które również zostałyby do reszty zdewastowane. Szkoda, że pan widzi tylko, że marszałkowa daje plamę , a nie widzi, jak nasz prezydent co rusz taka plamę daje. Ale cóż, miłość jest ślepa:)
  Jan,
  czytał pan ze zrozumieniem? Ta pseudo rewitalizacja jest niezgodna z ustawą.
  Tylko dzięki tym społecznikom, jest szansa, żeby Zielona Góra nie stała się betonową górą, ale jak widać ciężko to niektórym zrozumieć. Skoro pan twierdzi, że społecznicy nie robią nic, tylko krytykują, to proponuję poświęcić swój cenny czas i zacząć działać.

 9. Jan i Obserwator to tuba Komu tfuu, Kubickiego ! Zielona Góra ma dość Masoneri i Górali z Syjonu w miescie. Dość sitwy! Pan Kubicki Pani Haręźlak, Pani Marszałek , cały ZLOP wszyscy do dymisji! i niech wreszcie się CBA i CBŚ tym towarzystwem ZAINTERESUJE!!!

Dodaj komentarz