Zielona Góra robi krok w tył z GPR

17:20

12 października 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Miasto wycofuje się z aktualizacji Gminnego Programu Rewitalizacji z 2017 roku. Na zwołanej dziś nadzwyczajnej sesji rady miasta, zdecydowano, by powrócić do dokumentu z lipca 2016 roku.

Jak tłumaczył Dariusz Lesicki, wiceprezydent Zielonej Góry, decyzja o powrocie do starej wersji jest związana z tym, że dokument po aktualizacji nie otrzymał aprobaty Zarządu Województwa Lubuskiego, natomiast ten z ubiegłego roku został oceniony pozytywnie:

Miasto wyszło także z propozycją powołania komisji, która ma być odpowiedzialna za aktualizację Gminnego Programu Rewitalizacji. Przyjęta dziś uchwała dotyczy zespołu, który mają tworzyć radni:

Z udziału w pracach komisji zrezygnowali radni Prawa i Sprawiedliwości. Jak tłumaczył nam Jacek Budziński, wszystko wskazuje na to, że w zespole zabraknie miejsca dla ekspertów, społeczników i organizacji pozarządowych, a ich głos jest bardzo ważny:

Do udziału w pracach komisji zgłosili się natomiast radni Zielonej Razem i Platformy Obywatelskiej. PO będzie reprezentował m.in. Marcin Pabierowski:

W skład komisji wejdą również Mariusz Rosik z PO, a także Robert Górski i Filip Gryko z Zielonej Razem. Do tematu będziemy jeszcze wracać.

Jedna myśl na temat “Zielona Góra robi krok w tył z GPR”

  1. Krok w tył po poraźce z wyprowadzaczami psów!
    Czyli wzgorza piastowskie to dalej eldorado gdzie po zmierzchu strach przebywac.

Dodaj komentarz