Kto odpowie za sprawę dotacji dla przedszkoli?

15:09

20 listopada 2017

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

 

Dotacje dla przedszkoli niepublicznych w komentarzach w audycji Miejskie Sprawy. Przypomnijmy, że placówki  niepubliczne wygrały przed Sądem Apelacyjnym w Poznaniu.Sprawa dotyczy czterech przedszkoli. Sąd w całości uchylił rozstrzygnięcia zielonogórskiego wymiaru sprawiedliwości i nakazał prezydentowi wypłatę blisko 4 mln zł z odsetkami.

– Mamy ogromny żal do Rady Miasta – mówi  Krystyna Wrzosek, właścicielka jednego z przedszkoli niepublicznych w Zielonej Górze i wskazuje na kluby Zielona Razem oraz Platformy Obywatelskiej:

Aleksandra Mrozek ze Stowarzyszenia My Zielonogórzanie idzie o krok dalej i mówi, że kwestia odsetek do wyroku powinna rodzić konsekwencje personalne:

 Prezydent Zielonej Góry Janusz Kubicki dotąd nie skomentował sprawy. Nie wiadomo także gdzie w budżecie znajdą się środki na wypłatę subwencji, odsetek i kosztów sądowych. W sumie kwota może przekraczać 10 mln. złotych.

 

6 myśli na temat “Kto odpowie za sprawę dotacji dla przedszkoli?”

  1. Ta Pani Mrozek, to nie czasem w platformie była, Platforma idzie na dno to można na nią nafajdać eheheh hipokryci. No pewnie że tej sytuacji winni są radni z PO i powinni za to beknąć, ale pewnie jak zwykle obrócą kota ogonem i zwalą wszystko na Kubickiego.

  2. A czy w Czerwonej Górze ktokolwiek, kiedykolwiek za coś odpowiedział?

  3. Spokojnie, kadencja minie, wpływy się skończą. A w tym mieście byli już skazywani prezydenci po kadencji, np. Zygmunt L., czy wiceprezydenci np. Zenon B., Andrzej J.

  4. A ta cała p. Mrozek nie była czasem radną ? Teraz jakoby działa w jakimś żałosnym stowarzyszeniu , Wszystko będzie czyniły aby tylko nie pracować, Bardzo żałosna kobieta , Na pewno nie przedstawicielką mieszkańców.

  5. Ta Pani była w RMZG- i zawsze stała uczciwie po stronie mieszkańców miasta którzy byli pokrzywdzeni przez instytucje miejskie i zawsze oponentom głośno mówiła ” jak jest ” prawdę w oczy,

  6. A tak jeszcze Pani Mrozek to wieloletnia ceniona nauczycielka- wychowawczyni kilku pokoleń zielonogorzan,

Dodaj komentarz