Konferencja Kanclerzy i Kwestorów Polskich Uczelni Technicznych na UZ

13:52

11 października 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

O przyszłości szkolnictwa wyższego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Dziś w rektoracie przy ulicy Licealnej, rozpoczęła się trzydniowa konferencja naukowa. Około 50 kanclerzy i kwestorów polskich uczelni technicznych rozmawia o zmianach w szkolnictwie wyższym.

Najważniejszym tematem konferencji jest ustawa 2.0. Projekt zakłada m.in.: nowy sposób finansowania uczelni, awansów naukowych czy wyboru rektorów. Mówi kanclerz Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – Henryk Zioło.

Władze Uniwersytetu Zielonogórskiego przedstawią również jak przeprowadzić konsolidację dwóch uczelni. Jako przykład posłuży połączenie UZ-tu z PWSZ w Sulechowie. Mówi kanclerz Uniwersytetu Zielonogórskiego – Katarzyna Łasińska.

Ponadto kanclerze będą dyskutować o pomocy publicznej dla uczelni. O tym, że potrzebne są zmiany w tym zakresie, mówi rektor UZ-tu, prof. Tadeusz Kuczyński.

Dziś uczestnicy konferencji odwiedzą m.in.: Planetarium Wenus oraz Park Naukowo – Technologiczny w Nowym Kisielinie. Jutro panele dyskusyjne będą się odbywać w Ośrodku Wypoczynkowym „Leśnik” w Łagowie.

Dodaj komentarz