Konsultacje programu „Za życiem” w Zielonej Górze

16:14

8 września 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

W Zielonej Górze odbyły się dzisiaj konsultacje w sprawie ministerialnego programu „Za życiem”. Spotkanie miało charakter roboczy i adresowane było do organizatorów warsztatów terapii zajęciowej oraz środowiskowych domów samopomocy.

Jak tłumaczy Andrzej Gonia, dyrektor oddziału lubuskiego PFRON w Zielonej Górze, chodzi o kwestie związane z osobami z niepełnosprawnością oraz o wsparcie dla ich opiekunów:

Konsultacje prowadzone są we wszystkich województwach. W regionie lubuskim pierwsze spotkanie odbyło się w Gorzowie Wielkopolskim, dyskusja odbyła się także w Skwierzynie. Konsultacje prowadzone są również przez internet:

Konsultacje w Zielonej Górze odbyły się w siedzibie  Powiatowego Ośrodka Wsparcia „Parasol” przy ul. Mieszka I.

 

zdjęcie: Piotr Natkański

3 myśli na temat “Konsultacje programu „Za życiem” w Zielonej Górze”

  1. Panie dyrektorze Gonia co pan mówisz jakie przejście osób niepełnosprawnych z WTZ na otwarty rynek pracy. Nie zna pan jacy niepełnosprawni trafiają do WTZ. Akcja wasza to tylko ściema WTZ jako takie powinne funkcjonować w ramach rehabilitacji społecznej ale już rehabilitacja zawodowa to mrzonki. Oczywiście należy zastanowić się i zrewidować dotychczasową organizację WTZ. Nie czarujmy się Pana organizacja partyjna nie ma pomysłu na takie zmiany. I ta nazwa programu „Za życiem” nie jest adekwatna do problemu.

Dodaj komentarz