Lubuski Teatr na dni Zielonej Góry. Nowością Festiwal Teatrów Plenerowych

15:53

31 sierpnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Spotkania z gwiazdami, inscenizacje teatralne przed Palmiarnią czy najpopularniejsze polskie spektakle. To będzie pracowite Winobranie dla Lubuskiego Teatru i gości z całej Polski. Nowością przygotowaną przez impresariat jest Festiwal Teatrów Plenerowych „Monte Verde”.

7 teatrów z całej Polski będzie pokazywało swoją twórczość na parkingu przed Palmiarnią. Sztuki będą prezentowane od 3 do 9 września. Mówi Kinga Górska, kierownik literacki Lubuskiego Teatru.

Tradycyjnie nie zabraknie również Winobraniowych Spotkań Teatralnych od 2 do 9 września. Będą spotkania ze znanymi aktorami – Arturem Barcisiem, Katarzyną Maciąg czy Barbarą Kurdej-Szatan. O spektaklach, które zobaczymy na deskach Lubuskiego Teatru, mówi Magdalena Pawlak, kierownik działu impresariatu.

Aktorzy teatralni wezmą również udział w Korowodzie Winobraniowym. Ten 9 września o 12:00. O szczegółach mówi Robert Czechowski, dyrektor Lubuskiego Teatru.

Organizatorzy przypominają zielonogórzanom, że każdy może znaleźć się w Korowodzie Winobraniowym. Wystarczy zgłosić się do Lubuskiego Teatru.

Dodaj komentarz