Manipulacja w budżecie obywatelskim? Społecznicy żądają od magistratu wyjaśnień

14:36

14 listopada 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Zielonogórscy społecznicy zbulwersowani ingerencją miasta w propozycje do budżetu obywatelskiego. Joanna Liddane, Aleksandra Mrozek i Anita Kucharska – Dziedzic wskazały manipulację magistratu w dwóch zgłoszonych przez ZTUM propozycjach.

Sprawa dotyczy zadań z V okręgu: „Przywrócenie alei lipowej przy ul. Bankowej” i „Obsadzenie drzewami ul. Batorego i Trasy Północnej”. Społeczniczki twierdzą, że miasto bez wiedzy i zgody wnioskodawcy dopisało słowa „likwidacja miejsc postojowych”  w pierwszym zadaniu i „likwidacja ścieżki rowerowej” w drugim. Mówi Joanna Liddane z Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta:

Aleksandra Mrozek z „My Zielonogórzanie” twierdzi, że zmienione nazwy zadań ukazują obie propozycje w szkodliwym i krzywdzącym świetle:

Natomiast Anita Kucharska-Dziedzic ze Stowarzyszenia „Baba” uważa, że takie działanie ze strony magistratu przeczy idei budżetu obywatelskiego.

Joanna Liddane otrzymała dziś zapewnienie od komisji działającej przy BO, że opisy wspomnianych zadań nie zostały zmienione [SKAN PONIŻEJ]. Warto dodać, że miasto zostało poproszone w ubiegły piątek o skomentowanie całej sprawy. Do dzisiaj Joanna Liddane nie otrzymała odpowiedzi.

skan pismo ztum

 

10 myśli na temat “Manipulacja w budżecie obywatelskim? Społecznicy żądają od magistratu wyjaśnień”

  1. hahaha Lidane daj już spokój – nikt nie traktuje cie poważnie

  2. Swoja droga prawie przy kazdym zadaniu powinna byc taka adnotacja : ( likwidacja trawnika ), (likwidacja krzaków) itp. Dlaczego tylko przy tych 2 zadaniach takie cos sie pojawilo?

  3. Pani Mrozek społecznik?? Nie żartujcie… Od koryta odspawana szuka drogi by do koryta wrócić… Żenada.

  4. A na braniborskiej zamiast mieszkań dla zielonogórzan, syf i psie odchody! Dziękujemy spolecznikom…

  5. Odpowiednio dobrane drzewa/krzewy pochłaniają kurz i spaliny, obniżają poziom hałasu…dodają uroku.
    Wg mnie dopisek o likwidacji ścieżek dyskwalifikuje zadanie przy głosowaniu wśród mieszkańców.

  6. Moim zdaniem takie adnotacje powinny być robione przy wszystkich zadaniach jeśli powodują one istotniejsze zmiany. Wielu ludzi głosuje nieświadomie na chwytliwe hasła (posadzenie drzew) a jak później wygra to zadanie to będzie zdziwienie że ubędzie parkingów (ja akurat zagłosowałem za tym zadaniem bo nie jest mi szkoda parkingów, ale dzięki temu uściśleniu wiem jaka byłaby zmiana). Ogólnie bardzo kiepsko się głosowało w tegorocznym BO, ponieważ brak szczegółowych opisów zadań powoduje że nie wiadomo na co się głosuje. No i oczywiście nie mogło zabraknąć naszej stałej bywalczyni protestów – Joanny Liddane :P

  7. A ja uważam, że sporo osób zagłosuje za likwidacją dzikich miejsc postojowych na ul. Bankowej.

  8. Ja uważam, że ul. Bankowa powinna być zamknięta dla ruchu pojazdów tak samo jak pl. Bóh. Westerplatte i Niepodległości od Bankowej do zbawiciela. Ponadto ul. Matejki do ul. Chrobrego. Ruch pojazdów w tym miejscu nie jest nikomu potrzebny i nie wnosi nic. Ponadto dużo płynniej odbywałby się ruch na skrzyżowaniu ulic Chrobrego z Bankową. Niestety lobby banków przy ul. Bankowej na to nie pozwoli.

Dodaj komentarz