Miejski Punkt Widzenia: Czy miasto wspiera lokalnych przedsiębiorców?

18:26

7 grudnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

O lokalnych przedsiębiorcach w Miejskim Punkcie Widzenia. Janusz Życzkowski i Krzysztof Chmielnik, rozmawiali z ekspertami o tym, jak miasto powinno wspierać firmy z Zielonej Góry. W pierwszej części programu, zaproszeni goście mówili jak wg nich powinna wyglądać współpraca magistratu z lokalnym biznesem.

Łukasz Rut, z Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej podkreśla, jak ważny jest rozwój stref ekonomicznych i start up-ów dla lokalnego rynku.

Natomiast miejski radny, Kazimierz Łatwiński mówił, że nie można zapominać o komunikacji zbiorowej. Zielonogórzanie powinni mieć zapewniony komfortowy transport do pracy.

O tym, że stworzenie uniwersalnego programu dla wszystkich przedsiębiorców jest niemożliwe, przekonywał dziennikarz ekonomiczny – Przemysław Kobus.

Specyfiką zielonogórskiej gospodarki jest wzrost produkcji przy relatywnie niskim wzroście wynagrodzenia – mówił Robert Wróbel z Lubuskiego Ośrodka Badań Regionalnych. 


 

2 myśli na temat “Miejski Punkt Widzenia: Czy miasto wspiera lokalnych przedsiębiorców?”

  1. A może by tak spytać przedsiębiorców a nie działaczy i tłuste koty… ?

  2. (1)Uproszczenie systemu fiskalnego, (2)zmniejszenie opodatkowania pracy. Opcjonalnie (3)zmniejszenie biurokracji i (4)dostęp do niskoprocentowych kredytów. Tylko tyle i aż tyle. Wystarczy nie rzucać kłód pod nogi twórczym ludziom. Debata powinna toczyć się na szczeblu centralnym u pana nowo-wybranego premiera Morawieckiego, u dołu wielkiej rewolucji nie można zrobić. Ale były minister finansów ponoć jest Keynesistą i bankowcem, więc wiele się nie spodziewam po gościu. Oby nie szkodzić, to będzie już sukces.

Dodaj komentarz