Mieszkańcy narzekają na brak ławek w Zielonej Górze. Magistrat odpowiada [ZDJĘCIA]

15:36

13 kwietnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Czy w Zielonej Górze brakuje ławek? Jak się okazuje, problem istnieje. Wystarczy przejść się m. in. takimi ulicami, jak: Wyszyńskiego, Wojska Polskiego czy Łużycka.

Postanowiliśmy to zrobić i zapytać zielonogórzan, czy według nich, brakuje ławeczek w naszym mieście.

O komentarz poprosiliśmy również magistrat. Stanisław Domaszewicz, zastępca dyrektora w Departamencie Przedsiębiorczości i Gospodarki Komunalnej UM zapewnił nas, że sprawą się zajmie.

Pierwszą osobą, która w tym roku oficjalnie zwróciła uwagę na problem braku ławek w naszym mieście, był Pan Władysław. Zielonogórzanin wysłał 10 kwietnia list w tej sprawie do Biura Rady Miasta. Z jego treścią możecie  zapoznać się poniżej.

Z przykrością stwierdzam, że miasto zapomniało o konieczności stawiania ławeczek chociaż przy tych głównych ulicach. Bardzo często widzę osoby starsze, schorowane, niepełnosprawne, jak gorączkowo szukają miejsca gdzie można sobie chwilę odpocząć np. w drodze na zakupy czy do kościoła. Ostatnią niedzielę grupka starszych pań w drodze do kościoła, od ulicy Ptasiej na Łużycką, szukała ławeczki.(…) Nie trzeba dokumentacji, nie trzeba dużych pieniędzy (mogą to zrobić osoby  bezrobotne) wystarczy kupić zwykłe proste ławeczki takie bez oparcia, będzie tanio. Niech to miasto będzie wreszcie przyjazne dla osób starszych i niepełnosprawnych.

 

 

 

Dodaj komentarz