Modernizacja zajezdni MZK za ponad 27 mln zł

14:09

5 lipca 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Po kilkudziesięciu latach zajezdnia Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Chemicznej w Zielonej Górze doczeka się przebudowy. Dziś w siedzibie MZK doszło do podpisania umowy z wykonawcą inwestycji – firmą Exalo Drilling. Prace pochłoną ponad 27 mln zł. Zadanie ma być gotowe w maju przyszłego roku.

Jak tłumaczy Barbara Langner, dyrektor zielonogórskiego taboru, inwestycja ma związek z wymianą autobusów na elektryczne. W ramach zadania ma powstać m.in. nowa hala, modernizacji doczeka się również plac postojowy dla niskoemisyjnych autobusów:

Robert Karwacki, zastępca dyrektora ds. technicznych MZK, podkreśla, że zamiast czterech budynków, w których obecnie autobusy są naprawiane i sprzątane, zostanie wybudowany jeden nowoczesny obiekt, a to z pewnością wpłynie na komfort pracy całej załogi:

Z modernizacji cieszą się także pracownicy. Roman Gauza, starszy mistrz warsztatu, liczy, że w momencie pojawienia się nowych autobusów, nie trzeba będzie wykonywać tylu napraw, co obecnie:

Jak mówi Piotr Idzikowski, przedstawiciel firmy Exalo Drilling, w pierwszym etapie zostanie przygotowany projekt przebudowy zajezdni, następnie rozpoczną się prace budowlane:

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, przypomina, że modernizacja zajezdni to jeden z kilku elementów związanych z wymianą miejskiego taboru na niskoemisyjny:

Do Zielonej Góry w przyszłym roku ma trafić w sumie 47 autobusów elektrycznych. Pierwsze z nich pojawią się na ulicach w maju.

Dodaj komentarz