Nabór do szkół ponadgimnazjalnych. Placówki ogłosiły listy zakwalifikowanych

14:11

29 czerwca 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

To ważny dzień dla tegorocznych absolwentów gimnazjum. Dziś w samo południe w zielonogórskich szkołach ponadgimnazjalnych zostały wywieszone listy uczniów zakwalifikowanych do przyjęcia.

W naborze wzięło udział ponad 2 tys. uczniów. Tradycyjnie największym zainteresowaniem cieszyły się licea. Do V LO zgłosiło się 286 kandydatów, „Lotnik” wybrało 271, III LO 253 uczniów, a „Jedynkę” 220. W przypadku szkół technicznych najwięcej podań, bo 214, wpłynęło do Zespołu Szkół Elektronicznych i Samochodowych, do „Ekonomika” zgłosiło się 191 osób, a Technikum Budowlane wybrało 132 kandydatów.

Około dwustu uczniów nie zakwalifikowało się do wybranej przez siebie szkoły. Do końca sierpnia potrwa nabór uzupełniający. Prowadzą go szkoły, w których są jeszcze wolne miejsca. W przypadku liceów, młodzież może zgłaszać się do VII LO i Zespołu Szkół Ekologicznych. Wolne miejsca są także we wszystkich technikach. Jeżeli chodzi o szkoły branżowe, większość oddziałów, ze względu na brak zainteresowanych, nie zostanie utworzona.

Uczniowie zakwalifikowani mają natomiast czas do 6 lipca na potwierdzenie woli nauki. 7 lipca do wiadomości publicznej podane zostaną listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Dodaj komentarz