Nie było niespodzianki: Tomato Gmina Krosno Odrzańskie zwycięzcą sztafety Cottbus – Zielona Góra

16:27

8 lipca 2017

Marek Staniszewski

dziennikarz działu sportowego   +48 68 4555 557

Po raz 25. rywalizowano w biegu sztafetowym Cottbus – Zielona Góra. Triumfatorami jubileuszowego biegu zostali zawodnicy Tomato Gmina Krosno Odrzańskie, którzy 100 kilometrową trasę pokonali w 5 godzin i 51 minut.

 

Drugie miejsce zajęła sztafeta LAC Olympia 88 Berlin, a trzecie BGM Grupa sp. z o.o. Krosno Odrzańskie. W tegorocznym biegu wystąpio 69 sztafet w tym 21 z Polski:

Foto: Piotr Jędzura

Jedna myśl na temat “Nie było niespodzianki: Tomato Gmina Krosno Odrzańskie zwycięzcą sztafety Cottbus – Zielona Góra”

  1. Kto jest organizatorem tak kuriozalnej trasy? Trasa wiedzie główną drogą pomiędzy Krosnem Odrzańskim a Zieloną Góra. Gdzie bezpieczeństwo uczestników? Jechałem dzisiaj tą trasą, to tragedia dla zawodników. Wyprzedzające ich tiry i inne samochody. Zawodnicy nie biegli w peletonu ale np jeden lub kilku na dystansie 1 km. Masakra. Co gdyby któryś z zawodników zemdlał i przewrócił się? Prosto pod koła jadących jeden za drugim samochodów. Poza tym zawodnicy poruszali się po prawej stronie jezdni, a nie jak piesi powinni po lewej. Organizatorzy powinni bardzo poważnie przemyśleć trasę wyścigu. Zamiast poprowadzić trasę drogami bocznymi, puścili ludzi na jedną z najbardziej ruchliwych tras regionu. Z pozycji kierowcy organizacja była tragiczna. W jednej z wiosek zawodnicy wychodzili niemal na cały pas jezdni. A samochody „obsługi” stawały gdzie popadnie. W wioskach na przystankach, a poza wnioskami na poboczach za zakretami, przy ciągłej linii. Ktoś to kontrolował w ogóle?

Dodaj komentarz