Niebezpieczne przejście zlikwidowane

16:07

3 sierpnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Niebezpieczne przejście przy ul. Waryńskiego na wysokości „Medyka”, zostało zlikwidowane. Nowe pasy znajdują się sto merów dalej, przy zatoczce autobusowej:

Informuje Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami w UM Zielona Góra.

Miasto apeluje, by piesi nie korzystali ze zlikwidowanego przejścia:

Likwidacja przejścia ma związek z licznymi zdarzeniami z udziałem pieszych, do których dochodziło przy „Medyku”.

nowe przejście przy szpitalu, fot. A. Adaszynska (1)nowe przejście przy szpitalu, fot. A. Adaszynska (2)nowe przejście przy szpitalu, fot. A. Adaszynska (3)

7 myśli na temat “Niebezpieczne przejście zlikwidowane”

  1. Super ☺ nareszcie będzie bezpieczniej. Sama doświadczyłam w tym tygodniu na przejściu. Jeden mnie przepuszcza przy krawężniku a drugim pasem przeleciał mi przed nogami a drugi tak hamował, że z piskiem opon stanął w poprzek.
    Lepiej późno niż wcale. I mam nadzieję, że nikt na tym przejściu już nie zginie.

  2. ale absurd, już widzę jak ludzie będą łazić tam wyżej! Niech postawią jakiś patrol przy medyku, będzie to przejście żyłą złota dla tutejszej policji lub straży miejskiej :-)

  3. Absurdem jest to, że likwiduje się przejście tam, gdzie ludzie chodzą dla wygody kierowców, którzy są baranami…

  4. Zlikwidować przejście dla wygody kierowców, którzy jadą za szybko- brawo, wspaniałe rozwiązanie. Piesi muszą nadrabiać drogi, drzewo od lat osłaniające blok przy ul. Klementowskich od hałasu i spalin wycięte.. a i tak z okna co chwilę słyszę, jak któryś kolejny ‚mądry’ hamuje przed przejściem z piskiem opon.

  5. A na Kożuchowskiej piesi przechodzą po garbie dla rowerów, chociaż 5 metrów dalej jest przejście dla nich! I żeby nie zabić jakiegoś pacana trzeba stawać, chociaż pieszym tam nie wolno przechodzić!

  6. miasto wydaje mnostwo pieniedzy na projekty , ktore nie zostana zrealizowane/ Park Tysiac-lecia i cena za projekt zrealizowany przez krakowska firme/, teraz slyszymy o jakiejs bezsensownej wiezy widokowej..zamiast na starym przejsciu zrobic sygnalizacje swietlna,/spowolnilo by to predkosc aut/ to beznadziejni rajcy miejscy z prezydentem na czele woleli zamordowac drzewa..zapraszam cale to nieudane towarzystwo do pomieszkania przez kilka dni wzdluz Warynskiego…….

Dodaj komentarz