Nowa droga przy Moniuszki. Protest zakończony kompromisem

13:00

14 kwietnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Przy ul. Moniuszki, między budynkiem dawnej hali sportowej i obiektami po byłej winiarni, powstała droga jednokierunkowa. Umożliwia ona mieszkańcom nowo powstałych bloków, wjazd na osiedle.

O drodze było głośno w czerwcu ubiegłego roku. Mieszkańcy domu przy Moniuszki 14, który sąsiaduje z jezdnią, apelowali do władz miasta i radnych, by zmienili plany projektowe. Pierwotnie, droga miała bowiem być dwukierunkowa. Właściciele domu, straciliby na tym kilka cennych metrów ze swojego ogródka i dojazd do własnej posesji. Inwestycja wiązała się także z wycinką alei lip.

Dziś na konferencji prasowej radni z klubu Zielona Razem, podkreślali, że udało się dojść do kompromisu, czego dowodem jest świeżo powstała droga:

Mówi radny Robert Górski.

Udało się również ocalić aleję lip:

Jak dodawał radny Paweł Wysocki, dzięki nowej drodze, mieszkańcy osiedla, w godzinach szczytu nie blokują ronda Nauczycieli Tajnego Nauczania:

W konferencji nie uczestniczyli mieszkańcy domu, którzy zabiegali o wprowadzenie zmian do projektu przebiegu drogi.

7 myśli na temat “Nowa droga przy Moniuszki. Protest zakończony kompromisem”

  1. Kompromis- uratowane lipy to odwrócenie uwagi od tego z jaką determinacja magistrat i przyjaciele z Zielona Razem sprzyjają biznesowi dewelopera, Dziwnym trafem osiedla które buduje zaraz mają super wyjazdy- wiazdy- /Batorego Pileckiego Winiarnia itd/ a wiadomo że mieszkania z drogami dojazdowymi lepiej i drożej się sprzedają, Jak dobrze pamiętam szef CBA kiedyś powiedział że sprzyjanie w okreslonych okolicznościach to też może być korupcją! !!!!.

  2. zielonogóranin+ plan pod budowę tej drogi razem z jej projektem głosowany był przez radnych w 2010 roku. Wtedy o Zielonej Razem nikt nawet nie myślał.

  3. blabla- napisane jest o dziwnych zbiegach okoliczności, Plany Zielona Góra ma rozne – ale ktoś uruchamia pieniądze dokładnie wtedy gdy deweloper kończy budowę- poza tym to nie tylko ten dojazd- niedawno drogowcy uwijali się szybko aby był dojazd do bloków dewelopera od innej strony- od Fabrycznej przy Biedrace a jak pewnie wiesz do tego osiedla wykonano specjalnie dojazd z ronda od strony Jaskolczej i od 1Maja- sieć dojazdow! !!.Kto tak ma? A Zielona Razem to nazwa odlamu ugrupowania istniejącego od lat,

  4. zielonogórzanin+ klub Zielona Razem istnieje od ostatnich wyborów w 2015 roku. Wtedy część bloków przy Moniuszki już istniało. Droga powstałą teraz, nie miało to wpływu na sprzedaż mieszkań bo były już one sprzedane. Nie bronię zielonych bo jest tam paru leserów ale podoba mi się też praca tych zaangażowanych. Trzeba na wszystko patrzeć obiektywnie, ale to się udaje tylko osobom nie skrzywionym przez politykę…

  5. blabla, skąd wiesz, że powstanie drogi „teraz” nie miało wpływu na sprzedaż mieszkań?
    Droga nie powstaje „teraz”. Myślę, że najpierw jest pomysł, potem konsultacje, potem projekt, potem głosowanie nad projektem, potem przetarg, potem wykonanie. Napisz, proszę obiektywnie czyli z datami, jak przebiegał ten proces.

    ps. nie ma nowej pętli autobusowej na ul.Zawadzkiego a nowy blok dewelopera się buduje. Może nawet mieszkania się sprzedały. A pętla autobusowa pozostanie, czy zostanie przeniesiona pod okna mieszkańcom starych bloków na Piastowskim? Może napiszesz kiedyś, że miasto wybudowało nową pętlę autobusową po wybudowaniu i sprzedaży mieszkań i nie miało to związku z ich sprzedażą?

Dodaj komentarz