Nowy festiwal na mapie kulturalnej Zielonej Góry: Kozzi-Maklak-Machalica

15:39

4 maja 2015

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Grażyna Szapołowska, Wojciech Pszoniak, Adam Woronowicz, Bronisław Cieślak, Piotr Polk, Marek Piekarczyk – ci artyści znani m.in. z desek polskich teatrów oraz dużego ekranu już w przyszłym miesiącu odwiedzą Zieloną Górę. Będą oni gośćmi pierwszego zielonogórskiego Festiwalu Filmu i Teatru Kozzi-Maklak-Machalica. Organizatorami imprezy są: Lubuskie Stowarzyszenie Miłośników Działań Kulturalnych DEBIUT oraz Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna. Festiwa odbędzie się w dniach 11-14 czerwca:

Mówi Anna Polus, wicedyrektor WiMBP w Zielonej Górze.

Podczas festiwalu, będzie okazja do obejrzenia polskich filmów sensacyjnych, goście festiwalowi wystąpią także w przedstawieniach teatralnych, ponadto odbędą się koncerty znanego przede wszystkim z wieloletnich występów w zespole TSA Marka Piekarczyka, a także aktora i Piotra Polka:

Tłumaczy prezes stowarzyszenia DEBIUT, a także dyrektor WiMBP Andrzej Buck.

W ramach festiwalu odbędą się również promocje kilku książek i spotkania z ich autorami:

Festiwal będzie odbywał się w kilku przestrzeniach na terenie Zielonej Góry. W planach jest m.in. zagospodarowanie wzgórza winnego przy zielonogórskiej Palmiarni, siedziby Góry Mediów, ponadto za budynkiem WiMBP ma stanąć namiot. 

Dodaj komentarz