Nowy podział mandatów w Radzie Miasta Zielona Góra (pełna lista)

06:10

16 marca 2015

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Czekają nas spore zmiany w rozkładzie mandatów w Radzie Miasta Zielona Góra. Jak podała Miejska Komisja Wyborcza, najwięcej bo aż jedenastu radnych będzie miał KWW Janusz Kubicki. Radnych z KWW PiS Jacka Budzińskiego będzie siedmiu, natomiast Platforma Obywatelska będzie miała sześciu reprezentantów. Druzgocący jest wynik SLD, który będzie reprezentował tylko jeden radny.

Do Rady Miasta nie weszli kandydaci startujący z list PSL, KWW Nowej Prawicy i Ruchu Narodowego oraz KWW Lepsza Zielona Góra – Lepsze Lubuskie.

Okręg nr 1

 1. Piotr Barczak – KWW PiS Jacka Budzińskiego

 2. Andrzej Bocheński – KWW Janusz Kubicki

 3. Robert Górski – KWW Janusz Kubicki

 4. Marcin Pabierowski – PO

 5. Tomasz Nesterowicz – SLD

Okręg nr 2

 1. Bożena Ronowicz – KWW PiS Jacka Budzińskiego

 2. Janusz Kubicki – KWW Janusz Kubicki

 3. Grzegorz Hryniewicz – KWW Janusz Kubicki

 4. Adam Urbaniak – PO

 5. Robert Sapa – PO

Okręg nr 3:

 1. Marek Budniak – KWW PiS Jacka Budzińskiego

 2. Tomasz Sroczyński – KWW Janusz Kubicki

 3. Mariusz Zalewski – KWW Janusz Kubicki

 4. Wiesław Kuchta – KWW Janusz Kubicki

 5. Mariusz Rosik – PO

Okręg nr 4:

 1. Jacek Budziński – KWW PiS Jacka Budzińskiego

 2. Grażyna Jaskólska – KWW PiS Jacka Budzińskiego

 3. Wioleta Haręźlak – KWW Janusz Kubicki

 4. Filip Gryko – KWW Janusz Kubicki

 5. Krzysztof Machalica – PO

Okręg nr 5:

 1. Eleonora Szymkowiak – KWW PiS Jacka Budzińskiego

 2. Kazimierz Łatwiński – KWW PiS Jacka Budzińskiego

 3. Andrzej Brachmański – KWW Janusz Kubicki

 4. Paweł Mocny – KWW Janusz Kubicki

 5. Mirosław Bukiewicz – PO

23 myśli na temat “Nowy podział mandatów w Radzie Miasta Zielona Góra (pełna lista)”

 1. Kamiński przestał być radnym :) To bardzo dobra wiadomość!

 2. Szkoda Brodzika, nalatał się biedak z kumplami, namarzł, nawłaził w tyłek mieszkańcom, a oni tak mu podziękowali:) A p. Kubickiemu składam gratulacje, bo pomimo ostrej nagonki ze strony radia i gazety wyborczej wygrał!

 3. Chciałbym złożyć wyrazy głębokiego współczucia mieszkańcom byłej gminy a i starego miasta teraz to będzie się działo, Pan bukiewicz wiceprezydentem, będzie ciekawie.

 4. I to pokazuje, że p. Liddane ze swoja śmieszną akcją może Kubickiemu skoczyć po piwo, gdyż tak niewielki procent przeciwników reprezentuje. Mieszkańcy są za rozwojem. Kto tego nie widzi, zapraszam do okulisty. Kubicki zmiażdżył przeciwników, bo ludzie są zmęczeni partyjnymi zagrywkami. Na Jędrzychowie przegrał Kamiński? Mimo ogromnego wysiłku Grupy Inicjatywy Lokalnej Jędrzychów? A to się panie na darmo nalatały. Szkoda, że ten śmieszny Las Liliowy radni, którzy liczyli na stołek w nowej kadencji przepchnęli w ubiegłym roku:( Mam niedobre wrażenie, że większość akcji przeciw Kubickiemu ostatnio wywołali jego kontrkandydaci do fotela. Zapomnieli, że kto mieczem wojuje… Panie Prezydencie-gratuluję!!!

 5. Wstyd żeby Brachmańskiego za takie służalcze brednie jakie wygadywał wybierać.

 6. @Zuza: Sama jesteś śmieszna. Wielu nie poszło zagłosować bo tak naprawdę nie było dobrego kandydata. Zważywszy na ilość uprawnionych Kubuckiego popiera 25% mieszkańców. Ilu inwestorów przyciągnął? Ile inwestycji zrealizował bez opóźnień, niedoróbek? Kupił sobie część kibiców, rowerzystów i zakompleksionych gorzofobów a z reszty sobie zakpił.

 7. koniec markiewicza… i bardzo dobrze… czytajac jego ulotke wyborcza i zaslugi ktore nie do konca on sam zrealizowal az noz sie w kieszeni otwiera jak mozna tak klamac wyborcow. bardzo dobrze…. to powolna smierc sld.

  dzieki bogu markiewicz poza radą !!!!

 8. Gratulacje dla Pana Tomka Nesterowicza. Największa przegrana to Platforma Obywatelska. Ciesząca się największym poparciem partia w mieście przegrywa wybory z PiSem. Wybraliśmy kolejny raz najgorszego prezydenta w historii Zielonej Góry. To jest efekt podpierania, ochraniania przez sld, PO, a nawet przez PiS i kościół tej buty połączonej z mizerią intelektualną, kiczowate rządzenie miastem na które sypane są bezmyślnie unijne pieniądze.

 9. prawie koniec komuny w mieście… została najgorsza, ta przefarbowana

 10. krótko rzecz ujmując … KUBICKI ZDEMOLOWAŁ przeciwników !!!! Brawo

 11. PIS przed PO, to chyba najwazniejszy news tych wyborow – mimo propagandy i wspierania PO przez kolegow z mediow przegrali –

 12. przy takiej frekewncji to sami urzednicy poszli glosowac i pracownicy UZ. Dla motłochu wystarczą duże reklamy w mieście. Wybory sa nieważne bo kandydat przekroczyl limit kampanii z 3 razy.

 13. Tylko 25% ludzi w mieście poparło Kubickiego. 75% go nie poparło. Takie są fakty.

 14. trzeba było iść do wyborów a nie teraz lamentować i płakać. Chcieliście zmian ? To trzeba było ruszyć swoje zady a n ie teraz jęczeć !!!!!

 15. Zuza: ogół się Janusz, a nie po forach się rozpisujesz…

 16. Przy większej frekwencji byłoby lepiej.
  Nie biorąc udziału w wyborach wybraliśmy to co mamy!!!

 17. Ludziom sie przejadły jakieś marchewki itp, PO w koncu przegrywa,nic nie robi w kraju i im dziekujemy za to, dziwie sie tym co jeszce na nich głosowali co widza w tych bukiewiczach no i pan SAPA :) jak ta sprawa z alkoholem na miescie,? wyjasnione?

 18. czy wiadomo ile glosów zdobyła „twarz Platformy Obywatelskiej” – Mirek Gancarz ? serdeczny przyjaciel Pani Bożenki

Dodaj komentarz