O składowisku niebezpiecznych odpadów w Politycznym Podsumowaniu Tygodnia

11:09

30 września 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Sprawa niebezpiecznych odpadów składowanych na terenie dawnych zakładów mięsnych w Przylepie, była jednym z tematów dzisiejszej odsłony Politycznego Podsumowania Tygodnia w  Radiu Zielona Góra.

Przypomnijmy, to właśnie RZG, jako pierwsze nagłośniło problem. Temat poruszany był także przez radnych podczas wtorkowego posiedzenia w ratuszu.

Jak mówił jeden z naszych dzisiejszych gości Andrzej Żywień z Nowoczesnej, to bardzo poważny problem, który w jego ocenie bagatelizowany jest przez prezydenta:

Krystian Kamiński z Kukiz’15 podkreślał, że to prezydent jest odpowiedzialny za bezpieczeństwo mieszkańców i od razu, kiedy dowiedział się o składowisku odpadów, powinien podjąć konkretne działania:

Arkadiusz Dąbrowski z PSL dodawał z kolei, że trzeba zastanowić się nad obowiązującymi przepisami:

Bożena Ronowicz z PiS mówiła, że jest zaskoczona tym, iż temat odpadów został zatajony podczas łączenia miasta z gminą wiejską:

Marcin Pabierowski z PO, zwracał natomiast uwagę na to, że trzeba powołać sztab kryzysowy, który zajmie się opracowaniem planu usunięcia odpadów:

Zapis całej rozmowy na naszej stronie internetowej www.rzg.pl.

 

5 myśli na temat “O składowisku niebezpiecznych odpadów w Politycznym Podsumowaniu Tygodnia”

  1. Dlaczego p. Ronowicz nie przyzna się że za jej prezydentury już to składowisko było i Ona o tym wiedziała??? Teraz cwaniara atakuje żeby swoje błędy zatuszować. Znamy ten schemat, prawda????

  2. Ronowicz była prezydentem w latach 2002-2006. Firma Jędruś od której się wszystko zaczęło powstała w 2007. Potem była firma Jendrus a następnie Awinion i magazyn z Przylepie. Nie widzę powiązania prezydentury Ronowicz z odpadami w Przylepie.

  3. Tak czy siak- ktoś nie dopełnił obowiązków- a to jest przestępstwo urzędnicze zagrożone karą więzienia- czy prokuratura została o tym powiadomiona? .

  4. od 22.09.2014 Awinion ma pozwolenie na zbieranie odpadów. w grudniu 2014 WIOŚ robi kontrole i wykazuje nieprawidłowości. 8 kwietnia 2015 Kubicki cofa firmie zezwolenie na zbieranie odpadów i nakazuje ich usunięcie. Jednocześnie WIOŚ nakłada karę 100tyś.
    Dodatkowo WIOŚ informuje Sanepid , inspektorat pracy i straż pożarną. potem to już tylko przepychanki papierowo-urzędnicze.

  5. Jest to tzw. mafia śmieciowa. Prezesami kolejnych firm byli figuranci, pracownicy magazynowi. Firma zostawiła nielegalne odpady w kilkunastu miejscowościach. Liczne postępowania prokuratorskie i sprawy sądowe.
    Zanim napiszecie głupie komentarze typu winna Ronowicz czy przestępstwo urzędnicze to poczytajcie trochę informacji na ten temat.

Dodaj komentarz