Około 10 tysięcy osób w regionie wciąż bez prądu. Najnowsze dane [AKTUALIZACJA]

07:54

8 października 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

DANE Z GODZINY 8:00

Służby interwencyjne wciąż walczą ze skutkami orkanu Ksawery. Według danych Sztabu Kryzysowego w Zielonej Górze, wczoraj o 20:00, udało się przywrócić zasilanie w sołectwach: Drzonków, Sucha, Barcikowice Małe oraz Jarogniewice. W całym województwie bez prądu jest jeszcze ponad 20 tysięcy Lubuszan.

DANE Z GODZINY 8:30

Do Zielonej Góry zostały skierowane dwa podnośniki z Wałcza, aby przyspieszyć usuwanie awarii związanych z liniami energetycznymi. Obecnie najwięcej pracy mają służby interwencyjne w Droszkowie oraz Nowym Kisielinie. Wciąż nie wiadomo, kiedy wszyscy mieszkańcy Zielonej Góry będą mieli prąd.

DANE Z GODZINY 9:00

Bez prądu wciąż są mieszkańcy ulicy Sienkiewicza. Zasilanie wróciło za to na 1 Maja w Zielonej Górze.

DANE Z GODZINY 9:30

Skontaktowaliśmy się z rzecznikiem prasowym Enei. Więcej informacji na temat skutków usuwania awarii linii energetycznych podamy około 11:00. Ponadto słuchacz Andrzej poinformował nas, że w miejscowości Sucha też nie ma prądu.

DANE Z GODZINY 10:45

10 tysięcy zielonogórzan bez prądu – problemy z zasilaniem mają potrwać do wieczora. O aktualnej sytuacji w naszym mieście rozmawialiśmy z Danutą Tabaką, rzecznikiem prasowym Enei.

Rzeczniczka Enei wytłumaczyła również, dlaczego może dochodzić do sytuacji, że latarnie przed domem świecą, a mimo to w mieszkaniu nie ma prądu.

Problemy z energią elektryczną należy zgłaszać pod numerem telefonu 991.

DANE Z GODZINY 11:30

Kolejni słuchacze informują nas o braku prądu. W Starym Kisielinie około 30 domów nie ma zasilania, mimo, że latarnie świecą. Ponadto w miejscowości Sudoł, w gminie Czerwieńsk, również nie ma prądu. Słuchacz Sylwester powiedział nam, że nowy słup energetyczny został przywieziony w piątek, ale do tej pory nie został zamontowany.

DANE Z GODZINY 13:00

Pełny wykaz aktualnych awarii prądu znajdziecie TU.

DANE Z GODZINY 13:45

(informacje przekazane przez Departament Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego UM)

Najwięcej pracy służby interwencyjne mają teraz w następujących miejscowościach:

 • Nowy Kisielin
 • Ługowo
 • Sucha (część miejscowości)
 • Zatonie (ferma)
 • Zawada (szkoła)

W tych miejscach trwa przywracanie zasilania. Ponadto jutro mogą wystąpić problemy z sygnalizacją świetlną na skrzyżowaniu ulic Działkowa – Zjednoczenia w Zielonej Górze (policjanci będą wtedy kierować ruchem).

19 myśli na temat “Około 10 tysięcy osób w regionie wciąż bez prądu. Najnowsze dane [AKTUALIZACJA]”

 1. Ściema w wykonaniu Rzecznika Enea. Stary Kisielin-Wiosenna od czwartku bez prądu, a podobno już mieliśmy mieć prąd w domach.

 2. Andrzeju, sprawdź bezpieczniki, wczoraj przed północą już w całej Suchej był prąd i w starej części i na dwóch nowych osiedlach.

 3. Minionek prosze nie pisac bzdur ze wszyscy mieli prąd a bezpieczniki nie maj nic do tego

 4. W centrum miasta nie ma prądu ul Batorego przed wiaduktem w Enei z dnia na dzień mówią że dzisiaj będzie i tak 4 dzien

 5. Edek od kosciola w strone ługowa nikt nie ma i nie mial. Po rozmowie z pracownikami pogotowia energetycznego powiedzieli moze dzisiaj bedzie do wieczora

 6. Sam Andrzeju piszesz brednie. Że ty nie masz prądu, to nie znaczy, że w całej Suchej nie ma. W całej Suchej włączyli już wczoraj wieczorem. Wszędzie się świeciło, sprawdź swoją instalację domową.

 7. Swiecilo sie bo lampy na ulicy sie swiecily a one maja osobne zasilanie a czesc mieszkancow dalej nie ma skoro twierdzis ze energia jest to prosze sie przejsc i sprawdzic a nie w domu siedziec a instalacja nie ma nic do tego ciekawe pod kturym numerem mieszkasz

 8. Minionek jak masz zamiar dyskutowac to zapraszam na poczatek Suchej to sie przekonasz

 9. Jak na Sienkiewicza nie było prądu? Najpierw włączyli na Sienkiewicza o 1.30 z czwartku na piątek, a później na Kraszewskiego. Wszyscy znajomi mówią że prąd jest normalnie.

 10. Ann ano nie ma. W czwartek okolo 18 wysiadlo wszystko i tak do dzisiaj. Oczywiscie naprawiaja. Nawet byli panowie, zjedli śniadanie w aucie przed kamienica i sobie pojechali

 11. Od czwartku godz. 19 do tej pory nie mam prądu. Osiedle łużyckie w Zielonej Górze, pomimo zgłoszeń na infolinii kilkukrotnie, mojego adresu nadal nie ma w spisie awarii.

Dodaj komentarz