„Pamiętaj o mnie”. Osoby z Alzheimerem na spotkaniu w kawiarni

13:52

21 września 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Rozmawiali o walce z Alzheimerem przy kawie i ciastkach. Lubuskie Stowarzyszenie Alzheimera zorganizowało dziś w kawiarni Monthana Verde w Zielonej Górze niecodzienne spotkanie.

Około 30 osób zmagających się z tą chorobą, ich najbliżsi oraz zawodowi opiekunowie, dzielili się doświadczeniami w walce z otępieniem. Mówi Wioletta Baziuk, kierownik Dziennego Domu Seniora „Wigor” w Zielonej Górze.

Miejsce spotkania było nieprzypadkowe. O tym dlaczego osoby zmagające się z tą chorobą spędziły czas w kawiarni, tłumaczy prof. Grażyna Miłkowska, prezes Lubuskiego Stowarzyszenia Alzheimera.

W spotkaniu przy kawie uczestniczyli m.in. podopieczni Dziennego Domu Seniora „Wigor” z Zielonej Góry. Honorata Diduch podopieczną ośrodka jest od dwóch lat. Codziennie walczy z Alzheimerem.

W kawiarni spotkaliśmy również Jarosława Łysiaka. Jego mama choruje na Alzheimera od 6 lat.

Już 23 września każdy będzie mógł dowiedzieć się więcej o tej chorobie. W Dziennym Domu Seniora „Wigor” w Zielonej Górze zostanie wtedy zorganizowana „Biała Sobota”. Początek spotkania o 9:30.

Jedna myśl na temat “„Pamiętaj o mnie”. Osoby z Alzheimerem na spotkaniu w kawiarni”

  1. Wszystko to rozumiem, i jestem za, ale te podkreślenie „przy kawie i ciastkach” . Chyba nie to było najważniejsze w tym spotkaniu

Dodaj komentarz