Park Tysiąclecia. Sprawdzamy czystość

06:51

5 sierpnia 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Czy Park Tysiąclecia w Zielonej Górze jest czysty? Takie pytania zadaliśmy zielonogórzanom, którzy odwiedzają utworzony na dawnym cmentarzu, zielony obszar miasta.

Park Tysiąclecia zajmuje obszar 10 hektarów. W planach jest rewitalizacja terenu. Jednak do tej pory nie udało się wypracować wspólnego stanowiska na ten temat. Najwcześniej projekt rewitalizacji parku może powstać w 2018 roku.

3 myśli na temat “Park Tysiąclecia. Sprawdzamy czystość”

  1. W parku jest trawnik w stylu łąki kwietnej, nie wymaga koszenia … zapomniano tylko o kwiatach.
    Podobnie jak w innych rejonach miasta.

  2. no i tutaj Zielonogórskie Towarzystwo Upiększania Miasta ma pole do popisu. Proszę Was o ogarnięcie tego parku ze śmieci, trawy, gałęzi. Pokażcie Prezydentowi że można – a raczej odpowiedniej jednostce w mieście, która odpowiada za porządek na tym terenie. Proszę ZTUM, zróbcie coś w końcu, niech ludzie się dowiedzą, że ZTUM to przede wszystkim działanie a nie pusta krytyka. Na pewno na apel ZTUM’u odpowie setki czy tysiące ludzi, którzy nie są zadowoleni ze stanu miejskiej zieleni w mieście i stawią się licznie w parku i pokażą siłę.

  3. Pozwolę sobie na wypowiedz w imieniu ZTUM. Nie śledzi Pan najwyrazniej naszych działań.Co roku robimy od lat 9 sprzątanie Parku Poetów . Od dwóch lat również sprzątamy Dolinę Gęśnika. Nasze akcje oprócz sprzątania mają na celu zwrócenie uwagi magistratu na problem śmieci. Niestety nie ma to przełożenia. Sprzątamy, a za rok jest to samo. W tym roku śmialismy się, że czujemy się nadwornymi sprzątaczami prezydenta ponieważ sporo już jest tych akcji na naszym koncie. ZGKM wciąż nie ogarnia miasta, a magistrat zdaje się być obojętny. Osobiście zostałam zablokowana przez J.Kubickiego na jego Fb jak wrzuciłam mu foto strasznego śmietnika na Sowińskiego , tuż przy ulicy. Nie chciał nawet o tym mówić, ani przekazać info gdzie trzeba. Pominał sprawę. To tak na marginesie). Co prawda, w 2016 doliny przy Akademickiej zostały po latach uprzątnięte..jednak to jest kropla w morzU potrzeb w tym miejscu. Gołymi rękami bez sprzętu nie jesteśmy w stanie wyciągnąć ogromu śmieci przy działkach na Wyspiańskiego. Co do byłego cmentarza potocznie zwanego Parkiem chętnie zaangażujemy się w akcję. Jednak dziś specjalnie poszłam się rozejrzeć i było czysto. To swiadczy o braku systematyczności.

Dodaj komentarz