Plac Teatralny bez dominanty i parkingu podziemnego

15:02

13 listopada 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Czy dojdzie do modernizacji Placu Teatralnego w Zielonej Górze? Miasto ogłosiło już trzeci przetarg na realizację robót.

Jak tłumaczy Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami w Urzędzie Miasta Zielona Góra, do dwóch poprzednich konkursów zgłosiły się firmy, które za wykonanie prac chciały więcej, niż jest w stanie zapłacić miasto. Zdecydowano więc o zmniejszeniu zakresu robót:

Jak dodaje Urbański, w ramach planowanej inwestycji mają powstać m.in. nowe miejsca parkingowe, ścieżki spacerowe oraz scena letnia teatru:

Do 24 listopada miasto czeka na oferty firm zainteresowanych modernizacją Placu Teatralnego. Inwestycję ma dofinansować Unia Europejska.

3 myśli na temat “Plac Teatralny bez dominanty i parkingu podziemnego”

  1. A więc może czas na podwyższenie stawek budowlanych i docenić pracę w dziedzinie budownictwa. Jeśli pracownicy zostaną lepiej wynagradzani to poprawi się jakość wykonania i wrócą Polacy z zagranicy.

  2. Czyli kolejne miejsce bez parkingu w mieście. Brawo Janusz Wielki Budowniczy!

  3. Rozumiem Marcin że mówisz o podwyższaniu stawek dla zwykłych pracowników przez szefów firm budowlanych bo ci raczej narzekać nie mogą bo jak byś się przypatrzyl majątkom i bogaceniu się niektórych z nichh a w szczególności tych korzystających z ciągłych/ dlaczego? / zleceń publicznych to byś nie uwierzył jak to się dzieje że ” lwia część takich kontraktów trafia do ich prywatnych kieszeni, – a te kontrakty- zlecenia za publiczne pieniądze do tanich nie należą.

Dodaj komentarz