Po ulewie znów pozalewane lokale i mieszkania

10:47

10 sierpnia 2017

Paweł Ptaszyński

Radio Zielona Góra
dziennikarz
p.ptaszynski[at]rzg.pl

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

Krzysztof Filmanowicz

Redakcja internetowa

dziennikarz

Po raz kolejny nad Zieloną Górą przeszła ulewa i znów studzienki kanalizacyjne nie zdążały z odbiorem nadmiaru wody. Sporo wody pojawiło się m.in. na ulicach Zjednoczenia, Batorego i Dworcowej.

Mówiła pani Katarzyna z jednego z punktów handlowych na zielonogórskim dworcu kolejowym. Trzeci raz ze skutkami zalania musi się mierzyć Piwnica Artystyczna Kawon, z której właścicielem, Waldemarem Nowakiem, dziś rozmawialiśmy.

Dzisiejszej nocy woda wdarła się do budynków w różnych częściach miasta. Skutki ulewy odczuli także właściciele lokali w Mrowisku.

Temat problemów z odbiorem wody komentowali także słuchacze za pośrednictwem Poczty Głosowej Radia Zielona Góra

Nocne opady deszczu na szczęście nie były tak obfite jak te sprzed kilku tygodni, jednak wciąż system kanalizacyjny ma problem z odbiorem wody. Dlaczego tak się dzieje? To na antenie Radia Zielona Góra wyjaśniał tydzień temu prezes zarządu Zielonogórskich Wodociągów i Kanalizacji Zbigniew Liberek. W Rozmowie Punkt 9:00 powiedział, że system odprowadzania wody jest bardzo złożony a duże znaczenie ma też ukształtowanie terenu na jakim leży nasze miasto.

05_zalana Zielona Góra_powódź_

03_zalana Zielona Góra_powódź_

02_zalana Zielona Góra_powódź_

Dodaj komentarz