Prąd w całej Zielonej Górze wróci jeszcze dziś. W województwie do jutra

12:57

7 października 2017

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

Jeszcze dzisiaj w całej Zielonej Górze zarówno starej jak i nowej, prąd powinien być dostarczony do wszystkich mieszkań, zapewniała Danuta Tabaka rzecznik prasowy Enei Operator. W rozmowie z reporterem Radia Zielona Góra zapewniła , że wszystkie siły i środki są skoncentrowane na rozwiązanie tego problemu. Prąd dla całego województwa wróci natomiast do jutra.

17 myśli na temat “Prąd w całej Zielonej Górze wróci jeszcze dziś. W województwie do jutra”

 1. Puki co przy ul.1 Mają 13 w Zielonej Górze od wczoraj od. godz.18:39 nadal brak prądu.

 2. W Starym Kisielinie prąd jest na każdej ulicy oprócz Liliowej. By być precyzyjnym na ulicy latarnie świecą ale w domach nie ma prądu trzecią dobę. Zaledwie kilka domów-wokół światło a u nas ciemno i zimno. Chyba ktoś zapomniał włączyć jakiś pstryczek i marzniemy w ciemnościach .

 3. Osiedle łużyckie w Zielonej Górze
  Pół bloku ma prąd, a pół nie.
  Od czwartku godz. 19 do tej pory nie mamy prądu. Codziennie od osób pracujących na infolinii energetyki słyszymy „jutro prąd już będzie”… Pozostawienie to bez komentarza.

 4. Na luzyckim każdy blok ma światło od dnia wichury od godziny 22;30

 5. Z tego co czytałem jeśli dostawa prądu jest przerwana na okres 24h I więcej(ciągły brak prądu) można się ubiegać o bonifikate wynoszącą pięciokrotnosc ceny Energi elektrycznej która zostałaby zużyta podczas przerwy w dostawie prądu.

 6. Na Dębowej w Chynowie nadal w niektórych domach nie ma pradu :(((

 7. w Droszkowie nie ma prądu kolejną dobę i nie ma wody od soboty! Gdzie te „starania”? Kompletny brak szacunku dla ludzi. Minęła druga doba, a poprawy nie ma. To był wiatr, a nie wojna ….

 8. Dzisiaj mija 4 doba jak nie mam prądu w mieszkaniu, może ktoś by się tym w końcu zainteresował. Ludzie pracują za pomocą sprzętu do którego prąd jest potrzebny. Mam teraz się martwić, że stracę pracę, bo nie jestem w stanie nadrobić zaległości od czwartku?

 9. Za przeproszeniem maja to gdzieś najpierw wysokie napięcie potem średnie a na końcu niskie a na łużyckim właśnie to niskie jest. Czyli tak jak mówiłem conajmniej do poniedziałku :) trzeba będzie pisać wniosek o bonifikate nie na co

 10. @Calimero dla odbiorców do 1kV bonifikata wynosi 10-krotność. w przypadku przerwy katastrofalnej z jaką mamy tu do czynienia dostawca energii powołuje się na siłę wyższą jako sprawcę przerwy w dostawie energii, więc o żadnej bonifikacie nie ma mowy.

 11. Oczywiście jak Enea ma płacić to wielki problem powstaje. Siedzieć przed biurkiem i odsyłać ludzi przez telefon to każdy potrafi, ale odpowiedzieć na proste pytanie „kiedy będzie prąd?” nie jesteście w stanie. Każdą osobę ignorujecie z problemem braku zasilania od ponad trzech dób. Jesteśmy w XXI wieku i nie wiecie jak podłączyć cały blok? Sąsiedzi w tej samej klatce mają światło, a ja nie. Skoro się nie znacie na swojej pracy to najwyższy czas ją zmienić.

 12. Ach czyli najważniejsze przywrócić zasilanie a to że w części mieszkań jest a w części nie to zajmiemy się później jak poważniejsze szkody zostaną załatwione:) nie ma sprawy lepiej siedzieć jak jaskiniowiec szkoda że na osiedlu nie ma pracownika enei po prąd by był :) jak w jeden miejscowości gdzie mieszka ;) już następnego dnia grało wszystko :) równi I równiejsi. Prąd na Lini jest skoro elektryk z osiedla przyszedł I na chwilę go włączył ale dalej nie mógł nic zrobić bo sprawie musiałaby się enea przyjrzeć

Dodaj komentarz