Próba oszustwa udaremniona

12:11

31 października 2017

Agnieszka Dyderska

dziennikarka RZG

Zielonogórscy policjanci z Wydziału Kryminalnego udaremnili wczoraj przekazanie 50.000 zł oszustom przez zielonogórzankę, która była przekonana, że musi pomóc swojej córce.

Dyżurny KMP w Zielonej Górze odebrał wczoraj telefon od zaniepokojonego pracownika jednego z banków. Do placówki przyszła bardzo zdenerwowana starsza pani, która chciała wypłacić 50.000 zł. Dzwoniący podejrzewał, że być może padła ofiarą oszustów „na wnuczka”. Policjanci z Wydziału Kryminalnego natychmiast pojechali do banku. Niestety kobieta nie chciała z nimi rozmawiać, ponieważ oszuści wcześniej przekonali ją, że córka ma „kłopoty z prawem”. Policjanci nie mieli innej możliwości, przez całą drogę z banku do domu pilnowali zielonogórzanki, żeby nie stworzyć złodziejom okazji do przejęcia pieniędzy.

Oszustka podająca się za córkę zielonogórzanki cały czas rozmawiała z nią przez telefon komórkowy – wciąż utrzymując wysoki poziom zdenerwowania, który uniemożliwił racjonalny osąd sytuacji.

W tym samym czasie policjanci z KMP oraz dzielnicowi z KP II pilnie szukali kontaktu do rodziny oraz do córki kobiety. Na szczęście zielonogórzanka bezpiecznie dotarła do domu razem z pieniędzmi i wtedy zadzwoniła jej prawdziwa córka powiadomiona już przez policjantów.

Dodaj komentarz