Przekroczone stężenie chloru w sieci na Jędrzychowie. Sanepid o incydencie

15:12

14 listopada 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Wracamy do tematu wysokiego stężenia chloru w sieci wodociągowej na Jędrzychowie. Przypomnijmy, w ubiegłym tygodniu mieszkańcy ulic Nobla i Strzeleckiego nie mogli pić wody.

Normy zawartości chloru w wodzie zostały przekroczone powyżej bezpiecznego poziomu. Zawinił wykonawca, który podłączał przyłącza sieci. Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja wykonały płukanie instalacji. Woda jest już zdatna do picia. Sprawdziliśmy, czy tym problemem zainteresował się również zielonogórski sanepid.

Warto również dodać, że Sanepid codziennie otrzymuje telefony w sprawie złej jakości wody w zielonogórskich sieciach wodociągowych.

5 myśli na temat “Przekroczone stężenie chloru w sieci na Jędrzychowie. Sanepid o incydencie”

  1. Czy tylko mi się wydaje, że pisowskie radio zielona góra przegina już z tą wodą?

  2. Wszystko co zwiazane z miastem jest anty. Radio tez powinno zmienic nazwe na anty Zielona Góra. Ale faktem jest to, ze od skazenia bakteria coli woda smierdzi chlorem. Skoro nie ma juz bakterii, to moze warto wrocic do poprzedniego stezenia chlorem?

  3. Czerwonym ***** mózg już ten chlor wypłukał!!! Radio drąży temat najważniejszy dla mieszkańców, czyli zdrowej wody, a ci wszędzie pis widzą.

    Ot SBeckie DNA, węszyć i judzić.

    W końcu jakieś media patrzą na ręce władzy, a nie tylko klaskanie i głaskanie komuchów i ich potomków po główkach, jak to się odbywało od czasów wojny.

  4. Jak chcecie posłuchać zaKODowanego radia to 107,00 albo 88,30

Dodaj komentarz