Przełom w sprawie wieży na Wzgórzach Piastowskich?

16:38

7 lipca 2017

Paweł Ptaszyński

Radio Zielona Góra
dziennikarz
p.ptaszynski[at]rzg.pl

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim społecznicy protestujący przeciwko m.in. budowie wieży na Wzgórzach Piastowskich spotkali się z marszałek Elżbietą Anną Polak. Jak mówiła nam tuż po spotkaniu Joanna Liddane z Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta, spotkanie miało konstruktywny przebieg.

Jak dodaje Joanna Liddane, społecznicy po dzisiejszym spotkaniu liczą na przełom.

– Wraz z listem do marszałek Polak złożyliśmy także ponad dwa tysiące zebranych podpisów – dodaje Paweł Zalewski z ZTUM.

9 myśli na temat “Przełom w sprawie wieży na Wzgórzach Piastowskich?”

  1. Dziadostwo niedługo nic w tym mieście nie powstanie co jest przydatne dla mieszkanców!!żal…

  2. Ludzie. Nudne te wasze refleksje na temat rewitalizacji. Ogromnie się cieszyłem, że powstanie piękny punkt widokowy. Wszyscy którzy są za wierzą napiszcie w komentarzach, że jesteście ZA.

  3. Za a baba z zaboru niech tam robi porządki. A tak już zupełnie z innej manki byc możę się mylę ale czysto teoretycznie wydaje mi się, że proszenie o to by marszałek wpłynał na działanie niezależnej komisji oceniającej projekty może przyjmować znamiona namawiania do złamania prawa.

  4. To świetna wiadomość! Bardzo cieszę się że w końcu ktoś liczy się ze zdaniem mieszkańców a nie prywatnymi pana prezydenta i jego przyjaciół z klubu zielona razem

  5. Nie ma żadnego przełomu – Pani Polak wysłuchała kilku osób. Za rok wybory i tyle. Przełom będzie, jak projekt upadnie i nie zostanie wyrżnięte 3 tys m kw lasu za PiastPolaną pod działalność usługową. Może wieży misia nie będzie, ale fajna wylesiona działeczka pozostanie? Panowie radni (byłe pzpr, cykliści, po) służycie mieszkańcom czy prezydentowi?

  6. „Piekny punkt widokowy” ja nie wiem czy ktos kto tak pisze wie wogole co z wiezy bedzie widac, czy jak prezydent –byle by ztobic byle by wydac i zero refleksji.Jak sie wydaje grube miliony to moze warto sie zastanowic ,bo ta wieza w obecnym ksztalcie to kabaret.Osoby ktore tak krzycza „za” niech sie zadeklaruja ze regularnie w tygodniu beda placic za bilet az to sie zwroci, no bo zniszczone tereny rekreacji i tak ich jak widac nie obchodza

  7. tomasz – ale dlaczego to ma się zwracać? Przecież olbrzymia większość inwestycji dotowanych z UE się nie zwraca, bo nie ma nawet takiego zamysłu przy ich tworzeniu.
    W jaki sposób na przykład ma zwracać się fontanna na placu przy filharmonii?

Dodaj komentarz