SLD z projektem uchwały o in vitro

11:40

18 maja 2017

Piotr Kuśnierz

Dziennikarz Radia Zielona Góra

p.kusnierz@rzg.pl

Czy Zielona Góra powinna wspierać program leczenia bezpłodności metodą in vitro? Głos w tej sprawie zabiera Sojusz Lewicy Demokratycznej i Lubuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Kobiet „Baba”, które chce by samorząd przeznaczył środki na ten cel.

Jak mówi Piotr Tykwiński, szef miejskiego SLD, problem z zajściem w ciążę dotyczy kilku milionów Polek. Zdarza się, że in vitro to jedyna szansa na założenie rodziny.

Zanim projekt uchwały zostanie zaprezentowany na czerwcowej sesji rady miasta, przeprowadzone zostaną konsultacje z zielonogórzanami.

– Te pierwsze mamy już za sobą – dodaje miejski radny Tomasz Nesterowicz.

Projekt uchwały pozytywnie ocenia Lubuskie Stowarzyszenie Na Rzecz Kobiet „Baba”. Jak twierdzi Ilona Motyka z „Baby”, problem z zajściem w ciążę dotyczy nie tylko kobiet, ale również całych rodzin.

Projekt uchwały:  „Leczenie niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Zielona Góra  w latach 2017-2019”, zakłada dofinansowanie z miejskich pieniędzy zabiegu in vitro dla dziesięciu zielonogórskich rodzin w ciągu jednego roku. Łączna kwota, która miałaby zostać przeznaczona na ten program zdrowotny, to 50 tysięcy złotych rocznie.

 

3 myśli na temat “SLD z projektem uchwały o in vitro”

  1. A może ta przypadłośc dotyczy tylko panów z SLD i tu tkwi problem bezpłodności.Aczkolwiek stara się ile może zaradzic temu problemowi Pan Nestorowicz raz TU raz Tam

  2. A może ta przypadłośc dotyczy tylko panów z SLD i tu tkwi problem bezpłodności.Aczkolwiek stara się ile może zaradzic temu problemowi Pan Nestorowicz raz TU raz Tam

  3. zbiórka karierierowicz a raczej politycznych nielotów. czy wysocki i tykwińsi wzieli urlop w urzedzie marszałkowskim na komferencje?

Dodaj komentarz