Krytykują prezydenta za „Łącznik Zielonogórski”

11:18

7 grudnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Zielonogórscy społecznicy krytykują decyzję prezydenta Zielonej Góry, który chce zwiększyć nakład „Łącznika Zielonogórskiego” oraz liczbę jego stron.

Dziś na konferencji prasowej lokalni aktywiści podkreślali, że Janusz Kubicki, uprawia na łamach gazety propagandę, a to wszystko na koszt mieszkańców:

Mówiła Aleksandra Mrozek, prezes stowarzyszenia „My zielonogórzanie”.

Edward Markiewicz z Zielonogórskiej Rady Działalności Pożytku Publicznego, dodawał, że prezydenta stać na wydawanie „Łącznika”, a nie ma pieniędzy na utworzenie inkubatora, w którym mogłyby spotykać się organizacje poszarządowe:

Joanna Liddane, szefowa Zielonogórskiego Towarzystwa Upiększania Miasta, dodawała, że w „Łączniku” pokazywane są tylko te tematy, które chwalą działania prezydenta, natomiast trudnych spraw w ogóle się nie porusza:

Sebastian Cielecki, ze stowarzyszenia „My zielonogórzanie”, przypominał również, że „Łącznik Zielonogórski” powstał po to, by informować mieszkańców o procesie łączenia miasta z gminą wiejską. Jak dodawał, ten etap jest już za nami:

Przetarg na zwiększenia nakładu i liczby stron „Łącznika” został już ogłoszony, na oferty miasto czeka do jutra.

9 myśli na temat “Krytykują prezydenta za „Łącznik Zielonogórski””

 1. A to nie wiedziałem, że Pani Mrozek, Pani Liddane oraz Panowie Markiewicz i Cielecki są oficjalnymi reprezentantami organizacji pozarządowych i społeczników zielonogórskich. W Zielonej Górze jest dużo organizacji ale widzę, że wypowiadają się tylko dwie organizacje. Uważam że redakcja RZG jeżeli chce mówić że organizacje są przeciw to powinny uzyskać opinię większej ilości społeczników. Teraz należy mówić, że tylko dwie organizacje są przeciw.

 2. Pani Mrozek zepchnięta na margines przez PO… Pan Markiewicz – pół życia na SLD-owskim miejskim korycie… I to są teraz społecznicy ?? Nie kompromitujcie się redaktorzy drodzy…

 3. Idą wybory samorządowe i tow.Kubicki potrzebuje większej TUBYYYYY propagandowej.Ja bym Jemu proponował,żeby sobie jeszcze ustawił na każdym skrzyżowaniu w Zielonej Gorze lustra w dużym formacie, żeby się mógł przeglądać, bo w „Łączniku to za mało.

 4. „Zielonogórscy społecznicy” hahahaha :) :) :)
  Proszę nie obrażać Zielonogórzan pani Aurelio.

 5. Adwer. Nie obrażaj urzędniczyno prezydenta mieszkańców.

 6. Ile miejsc w żłobkach, których wiecznie w naszym mieście brakuje, można by z tych 2 000 000 złotych opłacić!?! Ale po co żłobki, żłób polityków jest ważniejszy!!!

 7. Społecznicy nie społecznicy…
  Politycy nie politycy…
  Łącznik to rzecz zbyteczna dla funkcjonowania miasta. Ani to pożyteczne dla mieszkańców, ani potrzebne…
  To jedynie miejscówa do upychania kolejnych ziomków znajomków i wydawania PUBLICZNYCH – czyli nie Prezydenta a NASZYCH – MIESZKAŃCÓW pieniędzy.

  Od lat powinno się z tym zrobić porządek bo miasto rzekomo nie ma pieniędzy na zadania własne:
  Remont przedszkoli i żłobków (opłakany stan budynków aż woła do nieba…ale prezydent nigdy w nich nie był po ukończeniu własnej edukacji więc dlaczego ma wiedzieć jak wyglądają??), szkół, dróg…
  Brakuje pieniędzy nawet na koszenie traw w SEZONIE I ZADANIA TE MUSIAŁA DLATEGO PRZEJĄĆ MIEJSCA SPÓŁKA…(i kosiła po sezonie jak ostatnio…)
  Na wszystko brakuje pieniędzy…
  Na lokale socjalne czy komunalne…
  Brakuje pieniędzy na prawdziwą pomoc społeczną i np na PRAWDZIWĄ pomoc w wychodzeniu z bezdomności…

  ALE NA ŁĄCZNIK MUSZĄ BYĆ I BASTA!
  OT CO!
  Gdyby to miały być ich prywatne pieniądze to… nie wydali by ich w taki sposób…
  taki Ci to „gospodarz” co na prywatny blichtr z nieswojego nalewa.

 8. Ankieta na stronie rzg.pl pokazywała wynik ok. 50/50 Wyniki były chyba nie po myśli, więc ankiety już nie ma. Czekam na artykuł autorstwa redaktora Janusza, z informacja, ze zdania sa podzielone.

Dodaj komentarz