Społecznicy o weryfikacji zadań zgłoszonych do BO. Komentarz miasta

15:14

10 października 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

– Zostaliśmy pozostawieni sami sobie – tak Barbara Marcinów z Ruchu Miejskiego Zielona Góra, komentuje prace związane z weryfikacją propozycji zadań zgłoszonych do budżetu obywatelskiego 2018.

Jak już informowaliśmy na naszej antenie, z inicjatywy radnych Platformy Obywatelskiej, została przyjęta uchwała regulująca zasady i harmonogram BO. Według dokumentu, zielonogórzanie do 30 września mieli czas na zgłaszanie swoich pomysłów. Do 20 października ma się natomiast zakończyć etap weryfikacji wniosków. Zgodnie z uchwałą, za ich ocenę ma odpowiadać komisja weryfikacyjna. Mają ją tworzyć m.in. społecznicy i przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Jak mówi Barbara Marcinów, na sprawdzenie nadesłanych propozycji pozostało już tylko kilka dni. Do tej pory komisja nie dostała jednak żadnych wytycznych, kiedy ma rozpocząć prace, ani jak ma przebiegać sam proces weryfikacji:

Jak dodaje Marcinów, to miasto jest gospodarzem budżetu obywatelskiego i powinno do tematu podejść poważnie:

Robocze spotkanie komisji weryfikacyjnej z prezydentem miasta i radnymi odpowiedzialnymi za uchwałę regulującą BO, zaplanowano na czwartek. W ocenie społeczników, tak późny termin może wpłynąć na jakość pracy komisji.

Komentarz miasta:

Wnioski wpływające do UM, były przekazywane do Biura Rady Miasta. Ich weryfikacja, zgodnie z uchwałami Rady Miasta przeprowadzona zostanie przez komisję realizującą zadania określone w uchwale w sprawie zasad i trybu przeprowadzania konsultacji społecznych w przedmiocie Budżetu Obywatelskiego w ramach budżetu Miasta
Zielona Góra na 2018 rok.

W czwartek, tj. 12.10.2017 o godz. 15:00 w Ratuszu ( Sala Sesyjna ) odbędzie się posiedzenie komisji weryfikacyjnej. Nie ma zagrożenia terminu zakończenia prac komisji – 20.10.2017r.

Uchwała dotycząca BO – BUDŻET OBYWATELSKI – ZASADY

Uchwała dotycząca komisji weryfikacyjnej – KOMISJA WERYFIKACYJNA BO

Dodaj komentarz