KS Falubaz wygrywa po raz drugi z rzędu w 3 lidze!

17:53

8 kwietnia 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

KS Falubaz Zielona Góra wygrał drugi mecz na wiosnę w III lidze. Nasz zespół pokonał Pniówek Pawłowice Śląskie 1-0. Gol padł już w 4 minucie.

Falubaz od początku ruszył do ataku i to od razu dało efekt. W 4 minucie Ekwueme świetnie dośrodkował w pole karne, a Jakub Babij głową pokonał bramkarza rywali. Falubaz po strzeleniu gola na moment się cofnął, ale potem znów groźnie atakował – mimo okazji nie udało się jednak strzelić drugiego gola.

Trzeba jednak przyznać, że to był ofensywnie nastawiony KS Falubaz i jego gra cieszyła oko.

W II połowie Pniówek przycisnął, Falubaz się cofnął i zaczęło być gorąco pod bramką miejscowych. Ale w bramce kapitalnie spisywał się Łukasz Budzyński, który zastąpił między słupkami już tydzień temu słabo spisującego się w poprzednich meczach Przemysława Krajewskiego. Mimo ledwie 175 centymetrów wzrostu „loty” Budzyńskiego” po których wyciągał piłkę spod poprzeczki po strzałach gości wzbudzały aplauz kibiców. Budzyński wyciągnął Falubaz trzy razy z opresji i był na pewno jednym z bohaterów meczu.

Końcówka to było już natarcie gości, którzy jednak nie potrafili pokonać naszego bramkarza, ale też wypady KS Falubazu, który w 90 minucie miał nawet 200-procentową sytuację do zdobycia gola, kiedy na bramkę Pniówka atakowało 4 graczy naszej ekipy. Ekwueme spartaczył jednak szansę w sposób spektakularny!!!

Na koniec jeszcze jeden z zawodników Pniówka dostał czerwoną kartkę za ostry faul, goście z wściekłością wrzeszczeli na sędziego, ale ten za moment zakończył mecz i Falubaz zgarnął 3 punkty!!!