Stelmet chimeryczny, ale zwycięski. Koszarek wielki!

19:57

8 kwietnia 2017

Jacek Białogłowy

kierownik działu sportowego  +48 68 4555 527

Ciężki mecz, ale wygrana Stelmetu BC ZGóra. Stelmet wygrał w PLK z Turowem Zgorzelec 94-85 choć o I połowie musi szybko zapomnieć.

Od początku meczu prowadził Turów. Zgorzelczanie grali twardo w obronie, Stelmet za to niemrawo w ataku i goście prowadzili. W 8 minucie było już 13-20 na naszą niekorzyść po trafieniu Browna ze Zgorzelca. Potem nasi odrobili trochę strat, ale po I kwarcie przegrywali 18-22. Gra Stelmetu nie wyglądała dobrze.

W II kwarcie, w 16 minucie w końcu nasz zespół przełamał rywali. Po kontrze Matczak wyprowadził zespół na 33-32. Ale za chwilę znów zaczęła się bezradność. Turów za to dostał natchnienia i jego gracze niemal nie pudłowali. Zwłaszcza „szaleli” za trzy – trafili w tej kwarcie aż sześć trójek. Trener Gronek wściekał się, robił zmiany, ale jego reprymendy i zalecenia nic nie dawały. Stelmet BC dawał się ogrywać rywalom w nieprawdopodobnie prosty sposób i do przerwy stracił prawie 50 punktów. Po 20 minutach było 39-48!!!

III kwarta to nareszcie prawdziwe oblicze mistrza. Obrona twarda jak stal i w tej kwarcie Stelmet zmiażdżył Turów 28-13! Po 30 minutach było 67-61 dla mistrzów Polski. Turów nie dochodził już do rzutów za trzy i pudłował osobiste. Stelmet za to grał w końcu skutecznie.

Na początku ostatniej kwarty Stelmet odskoczył na 8 oczek(74-66), za chwilę jednak Djuriśić zmarnował kontrę, a Carter wykonał 3-punktową akcję i mistrzowie prowadzili tylko 74-69. Wściekły Koszarek, grający dziś świetny mecz zdobył za chwile punkty po faulu, potem popisał się znakomitą asystą do Djuriśića i Stelmet wyszedł na prowadzenie 81-69. Lekko nasz zespół jeszcze przysnął w końcówce i Turów zniwelował straty do 5 oczek, ale Łukasz Koszarek nie pozwolił na więcej. Postawił wolnymi kropkę nad i. Stelmet wygrał 94-85, a Koszarek zdobył 19 punktów i miał 12 asyst!!!

5 myśli na temat “Stelmet chimeryczny, ale zwycięski. Koszarek wielki!”

1. Dzisiaj warto było pójść na mecz. Gratulacje Stelmet. Emocje i wygrana, super!

2. Gorzej z tą hołotą na górnej trybunie !!!!!!! Tyle przekleństw nie usłyszałem wciągu miesiąca co podczas tego meczu. Skąd ci ludzie przyjechali .??? !!!! Kibice z Turowa,- ci normalni zróbcie z nimi porządek , bo to wstyd nie tylko dla miasta ale i dla drużyny !!!!

3. Fajny mecz! Turowiakom siedziała trójka w pierwszej połowie. W 3. kwarcie przycisnęliśmy obroną.
    Fajnie zagrał Nemanja,Koszar i Filip, a Dragicevic jest ponad tą ligę! Oby tylko grał na miarę swoich możliwości w Play Offach, a nie jak ostatnio, kiedy przegrali finał.