Popierają zmiany w wymiarze sprawiedliwości [WIDEO]

13:23

6 września 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Janusz Życzkowski

Z-ca redaktora naczelnego,
Radia Zachód S.A. ds.
Radia Zielona Góra,
red. publicystki i internetu
fb.com/janusz.zyczkowski

Pikieta przed siedzibą prokuratury i sądu w Zielonej Górze. Z inicjatywy stowarzyszenia „Stop krzywdzie” zebrani apelowali o wprowadzenie zmian w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Mówiła Urszula Cantemir, wiceprezes stowarzyszenia „Stop krzywdzie”.

W pikiecie uczestniczyła m.in. Stanisława Fórmanowicz, która już od kilku lat walczy w sądzie, w sprawie dotyczącej wydania orzeczenia o niepełnosprawności prezydentowi Zielonej Góry:

To kolejna manifestacja stowarzyszenia „Stop krzywdzie”. Organizacja pikietuje od kwietnia tego roku. Członków stowarzyszenia z transparentami można spotkać zarówno przed siedzibą prokuratury, jak również na Placu Słowiańskim i przed urzędem miasta. Dziś w pikiecie udział wzięło 25 osób.

13 myśli na temat “Popierają zmiany w wymiarze sprawiedliwości [WIDEO]”

 1. Gdyby mieli zapłacić za eskorte trzech radiowozów policyjnych które mogłyby w tym czasie wykonywać inne ważne zadanie to ta pseldo procesja dreptała by chodnikiem.Okrzyki na procesji obraźliwe i chamskie …

 2. Ochrona przyrody
  Kret schowaj się do nory bo jesteś ślepy i niczego nie pojmujesz.

 3. Pani Premier powiedziała że celem reformy sądownictwa jest jest likwidacja tzw. 3×K-
  Korporacji- kumoterstwa- klik i stworzenie tzw izby dyscyplinarnej dla sędziów którzy z dziwnych powodów mogliby wydawać niesprawiedliwie wyroki i że sądy mają służyć obywatelom a nie być wyjątkową zamkniętą kasta- że władza w państwie demokratycznym należy do obywateli a nie do sędziów.

 4. To co pani premier mówi nie ma zadnego znaczenia, ona jest tylko marionetka Jaroslawa. Celem reformy jest zrobienie z pana Ziobro pana i wladcy calego wymiaru sadowniczego. Co do protestujacych to przykladowi sluchacze rozglosni cesarza z Torunia, ktory nic nie ma wspolnego z nauka kosciola… Za tych ludzi pozostaje sie modlic o ROZUM !!!

 5. co za pisdzielstwo, doskonale wiedzą że PiSowi nie chodzi o sprawiedliwość, tylko o to, żeby sądy były ich, niezawisłość sądów jest dla PiSu nie do przełknięcia

 6. Ty prezes, a sądy wg ciebie są teraz niezwisłe? Chyba się z koniem na łeb zamieniłeś.

 7. To jest jak wróżenie z fusów. Kodziarze czy kodowcy (nie chcę tu nikogo obrażać) rok czy dwa lata temu głosili w swych manifestacjach upadek demokracji poprzez: inwigilację obywateli, podsłuchiwanie, śledzenie, zadłużenie państwa z 500+, zwolnienia nauczycieli, homofobię, klerykalizm, załamanie gospodarki. Ile z tych rzeczy się spełniło? Szkoda, że większość tych ludzi nie ma pojęcia o tych rzeczach tylko powtarzają wciskane im w mediach farmazony. Jak tak patrzę z boku na to wszystko to mam wrażenie, że agresję moherów przejęła teraz przeciwna im część społeczeństwa. A przecież mają to być ludzie inteligentni więc muszą się czymś w końcu od nich różnić. Chyba, że ma tu miejsce myślenie Kalego tzn. jak Kali kraść krowy to dobrze ale jak Kalemu ukraść krowę to źle.

 8. Wszystkie te rzeczy sie spelniaja ktore wymieniles.Program 500 + ktory rujnuje budzet a swiadczenie pobieraja obywatele ktorzy sa dobrze usytuowani. Nauczyciele to nie swiete krowy tak jak zreszta policjanci, gornicy, urzedasy czy politycy, ja pracujac u prywaciarza nie dostane 13,14 pesnji,wczasow pod grusza czy extra urlopu zdrowotnego. Nie pojde po 15 latach na emeryture a bedac na niej nie dorobie sobie bo nie bede mial sily. Kazdy Twoj argument jest niestety do obalenia. Ale szkoda mi czasu bo jezeli ktos ma klapki na oczach to i tak nie zrozumie. W Polsce niestety nie ma alternatywy dla rzadzacych dlatego 4 lata jedni przy korycie posiedza potem nastepni itd. Ale bledy nalezy wytykac…

 9. Masz rację każdy argument da się obalić tylko żeby to zrobić należy podać kontrargument zgodny z prawdą a nie wymyślony przez siebie. Skoro źle jest Tobie u „prywaciarza” to idź do budżetówki po te 13 i 14 pensje i wczasy pod gorszą. Ba nawet po 15 latach będziesz mógł pójść na emeryturę i odpoczywać (tylko gdzie po tylu latach pójdziesz na emeryturę). A jaki jest deficyt budżetowy państwa i jaki był 2,3,4,5,6 itd. lat temu (procentowo oczywiście). Odpowiem Ci, że na tym samym poziomie. Ciekawe czy w tedy też lementowales. Jak tak dalej z przyrostem naturalnym będzie to ciekawe kto na Twoją emeryturę będzie zarabiał? Ano są jeszcze Ukraińcy i Syryjczycy. I nie mam żadnych klapek na oczach tylko obiektywnie patrzę na dane statystyczne a nie słucham argumentów zawiedzonych, odciętych tak jak to ujales od koryta ludzi. Nie popieram żadnej skrajnej ideologii ale liczby mówią same za siebie.

 10. jako zamożny beneficjent programu 500+ rujnującego budżet Polski dodam jeszcze że moje dzieci będąc uczestnikami programu ZgranaRodzina rujnują budżet miasta Zielonej Góry, ponieważ co drugi dzień jesteśmy na basenie CRS za 1zł a codziennie też jeżdżą autobusem MZK za darmo – do lat 7. a no i jeszcze te zniżki prawie 50% do Planetarium , Teatru i Centrum Przyrodniczego.

 11. No jestes typowa pijawka umiesz tylko brac a nie dawac dlatego sie roznimy. Ja na szczescie nie musze zmieniac pracy w Pl gdyz pracuje od wielu lat za granica ale interesuje mnie to co sie dzieje w mojej ojczyznie i tylko patrze jak co kilka lat zmieniaja sie pasozyty trawiace Polske.

Dodaj komentarz