„Suweren mówi nie”- akcja KOD przed zielonogórskim sądem

20:40

1 października 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

„Suweren mówi nie” – pod takim hasłem dziś wieczorem przed Sądem Rejonowym w Zielonej Górze odbyła się manifestacja Komitetu Obrony Demokracji. To reakcja KOD na zaproponowane przez prezydenta RP projekty dotyczące KRS i Sądu Najwyższego:

W manifestacji uczestniczyło ponad sto osób.

16 myśli na temat “„Suweren mówi nie”- akcja KOD przed zielonogórskim sądem”

 1. No i czego znowu jęczą ?! Domu nie mają ?! Za dwa lata wybory i wtedy sobie pogadajcie jak ludzie cywilizowani przy urnach,a nie siejecie tylko totalny i nieuzasadniony ferment.Dajcie ludziom porządzić,a wiecznie tylko kwiiiczycie! I to niezależnie,czy dobre czy złe wiecznie tylko opozycyjny totalny kwiiik. Zrozumcie wreszcie,że Polacy nie chcą waszego totalnego kwiiiku. Polacy tego totalnego kwiiiku mają już po dziurki w nosie.Czego dobitnie pokazuje każdy i z kazdej strony sondaż i z każdej sondażowni!

 2. Suweren wypowiedział się przy urnach wyborczych.
  Ale to ciekawe, że demokracją podcierają się ci, którzy nie są w stanie demokracji zaakceptować.

 3. Nie trzymajcie POLSKIEJ flagi swoimi brudnymi łapami tylko rozwieście swoją niebieską szmatę!!!! PRZEBIERAŃCY!!!!!

 4. Reforma sądownictwa jest bezdyskusyjnie konieczna- a jej podstawowe przesłanie to „wyrwanie wymiaru sprawiedliwości z rąk nadzwyczajnej kasty „”i ulicy i zagranicy „- pod kontrole obywateli- tak jak pozostałe instytucje państwa- rząd i prezydenta kontroluje sejm- senat- a ich wyborcy czyli naród- a nadzwyczajna kasta kontroluje się sama- sędzia sędziego- to powodowało że niektórzy prawnicy czuli się bezkarnie- Premier nazwała tą patologie jako walkę z 3×k- kliki- kumoterstwo – korupcję. Ci co wychodzą na ulicę z pewnością nie mieli swoich spraw w sądzie przeciwko komuś z tzw. Elit, bo gdyby tak to nie było by ich na ulicy i w kod- ach.

 5. Virtual napisał: „Suweren się wypowiedział przy urnie”.
  A ściślej rzecz biorąc 19% tego suwerena (bo tyle oddało głos na PiS-ZP) z 49% całego narodu, które poszło głosować jakkolwiek.

  Ledwo 2.700.000 ludzi zagłosowało na PiS.

 6. @conta-virtual …stając w obronie virtual-a.Virtual ma 100% racji po to są wybory żeby iść i głosować.Poszło tyle ludzi ile uważało,że ma iść i nie ma teraz gadania ze 19% czy psiamto siamto.Na tym polega m.in.demokracja,że co kilka lat odbywają sie wybory i każdy ma szansę opowiedzieć sie za kim chce i nie ma żadnego miałczenia teraz.Takie zasady demokracji obowiązują od lat, każdy o tym wiedział i nikt tutaj żadnych wałków nie zrobił.Ludzie zagłosowali tak jak zagłosowali i czy to się komus podoba czy nie musi to zaakceptować.Jeżeli w nastepnych wyborach ludzie zadecydują inaczej to też tak będzie musiało być. To co robi tkzwany kod to paradoksalnie zamiast obrona demokracji to bardziej jej łamanie,czego dowody dają nam na każdym niemal kroku kompromitując zarówno siebie jak i całą totalną chorą z nienawiści i zdradziecką,szczującą i napuszczającą obce kraje na Polskę opozycją.Koniec i kropka.

 7. @contra-virtual> Bredzisz i błądzisz. W wyborach suweren wypowiedział się w 100%. Urny były dostępne dla wszystkich wyborców. Brak udziału, to także głos i wie to każdy. Pseudo-obrońcy demokracji udają, że nie rozumieją jej zasad. Trzeba było zdobyć głosy „ledwo” 2.700.001 wyborców i wygralibyście demokratyczne wybory. Nie zdobyliście, przegraliście, więc możecie sobie powyć do księżyca przy świeczuszkach, w tęsknocie za swoimi utraconymi lub niezdobytymi korytami.

 8. Virtual masz całkowitą rację, wybrana władza w demokratycznych wyborach ma prawo ustanawiać prawo!!! Ma także obowiązek, aby to nowe prawo było zgodne z obowiązującym prawem czytaj konstytucją. Nie można łamiąc obowiązujące prawo ustanawiać nowego. Obecna władza uzurpuje sobie prawo do zawłaszczenia wszelkich instytucji wygranymi jednymi wyborami a zmiany jakich dokonuje łamią wszelkie zasady demokracji. Niszczenie demokracji zaczęło się od Trybunału Konstytucyjnego, opluwanie go, ośmieszania, mówiono o kolesia u nieudolności i marnej ilości spraw jakimi się zajmuje. Wiesz iloma sprawami Trybunał Konstytucyjny zajmuje się od czasu wybrania nielegalnie nowej Pani prezes? Ile było zwołanych posiedzeń? Najmniej od czasów powstania Trybunału Konstytucyjnego i to jest ta „Dobra Zmiana”? Zastanów się po co sparaliżowani Trybunał Konstytucyjny, aby mogli forsować ustawy łamiące obowiązujące prawo w Polsce, łamiąc konstytucję. I nie ma zgody na takie metody….

 9. Panie Patrykowski oprzytomniej pan ! Przecież akcję z łamaniem trybunału rozpoczęło PO jeszcze pod koniec poprzedniej kadencji .PO zrobiło to celowo i z premedytacją !!! Doskonale wiedzieli ,że przegrają wybory bo musieli przegrać skoro takie rzeczy wyczyniali jakie wyczyniali i nawiasem mówiąc niczego ich to nie nauczyło do tej pory bo dalej pływają jak dzieci we mgle.Ale wracając do sprawy trybunału to PO rozpoczęło zadymę jeszcze w poprzedniej kadencji tylko po to żeby teraz mieć cały czas pretekst do „zadymy” w których się rozkochali BO NIC INNEGO TAK NAPRAWDĘ CAŁA OPOZYCJA NIE MA NA DZIEŃ DZISIEJSZY SENSOWNEGO POLAKOM DO ZAPROPONOWANIA POZA TOTALNĄ ULICĄ I ZAGRANICĄ !!! Mimo,iż ich wielbiciel i wzorzec Macron twierdzi, że „demokracja to nie ulica”! Problem tylko polega na tym,że przygniatająca większość Polaków widzi kto tak naprawdę działa w interesie Polski i Polaków i nie da sobie wmówić opowiadania bajek totalnej opozycyjnej beznadziei.Cała Polska widzi,że totalna opozycja na dzień dzisiejszy po prostu merytorycznie nie istnieje.A apropo demokratycznych wyborów to np. daleko nie szukając w takich Niemczech to jak to jest,że tam wygrywa Merkel stosunkowo dużo gorszym wynikiem niż wygrało PIS i nikt z totalnej opozycji jakoś nie mówi o tym,że Merkel nie ma prawa rządzić Niemcami mimo iż też reprezentuje mozna powiedzieć (idąc tokiem myslenia niektórych przedmówców) mniejszość w Niemczech.Powiem więcej nikt nawet się z poprzednich krzykaczy na tym forum nie zająknie słowem o tym,że nie tylko nie ma prawa rzadzić Niemcami,a tym bardziej cała Europą do której rządzenia przecież notabene cały czas sobie uzurpuje prawo. I na koniec powiem tylko tyle :Hanna Gronkiewicz Waltz i wszystko jasne to jest żywy i namacalny przykład jakich ludzi i za jakimi ludzmi opowiada się kod i beznadziejna i pokraczna totalna dzisiejsza opozycja.

 10. KonduktŻałobny, chcesz powiedzieć, że jeśli ktoś kradł to ja też teraz mogę? Jeśli ktoś łamał prawo, to ja też teraz mogę? Taką retoryka prowadzi do rozkładu Państwa i anarchii. Mi przypomina to zabawę dzieci w piaskownicy i na pytanie dlaczego dziecko zniszczyłeś zamek Tomkowi, słyszymy odpowiedz bo Tomek zabrał foremki Jarkowi. Zachowujmy się jak dorośli i przestrzegajmy pewnych zasad, bo po coś one są. Jeśli chcemy zmieniać owe zasady róbmy to w zgodzie z obowiązującym prawem. Obecna władza tzw. „Dobra zmiana” doprowadza do podziałów niemal każde środowisko jakiego tylko się dotknie. Opluwa, znieważa, obrzydza mówiąc często kłamstwa tylko po to aby środowisko pokazać w jak najgorszym świetle. Przykłady np. armia, która była zwarta, stojąca z boku zupełnie bezpartyjna, a stała się środowiskiem tak podzielonym i zwaśnionym jak Polska dzielona miedzy PiS i PO. Takich czystek historia wojska Polskiego nie miała nigdy, nigdy nie odeszło tyłu generałów i oficerów, którzy mieli swój honor i nie chcieli trzymać parasolek Misiewiczom oraz niszczyć armię polską. Kolejne środowisko sklucone…. Nauczyciele dzięki reformie edukacyjnej „Dobrej zmiany” i 15 tys. Nauczycieli jest bez pracy, a miały być podobno nowe etaty dodatkowo 5 tys. Policja, jako kolejna grupa zawodowa mocno wewnętrznie podzielona. Opluwało się niemal całe środowisko prawników, z sędziów zrobiono złodzieji bo jeden sędzia coś ukradł, za co został wydalony. Nie godne jest człowieka, chrześcijanina, katolika tak generalizować i opluwać cała grupę ludzi za zachowanie jednostek. Czy akceptujemy to, że np. Niemcy będą nazywać Polaków złodziejami bo w latach 90 i później Polacy kradli samochody i radia w Niemczech? Godziny się aby mówiono w Anglii, że Polacy to degeneraci, bandyci i gwałciciele gdyż Polak zgwałcił kobietę? Generalizowanie i przypisywanie negatywnych cech środowiskom, grupom etnicznym czy zawodowym kiedyś Europę zapędziło do nacjonalizmu i faszyzmu. Tam też byli żydowscy bankierzy, grupy trzymające władze, zawsze winni byli Ci inni, wszystko można było wytłumaczyć i usprawiedliwić, że to w imię dobra III RZESZY. Nie tędy droga. Jesteśmy różni, mamy różne poglądy, ale mamy jeden kraj gdzie winiśmy znałeś miejsce dla nas wszystkich a nie zasada, że albo jesteś z nami albo zdradzieckie mordy, pachołkowie innych mocarstw, złodzieje, oszuści itp.

 11. Człowieku Patrykowski opanuj się bo znowu jęczysz jak te głodne i nienapasione w chlewikach.Po pierwsze to już od dawna wszyscy widzimy i wiemy że to nie PIS dzieli,ale to ponowoczesna totalna opozycja dzieli i jatrzy i to już nie tylko w Polsce,ale co gorsza przede wszystkim donoszą do UE zdradzieckie żłoby na Polskę i demokratycznie wybrany rzad,który został wybrany w uczciwych i demokratycznie przecież wybranych wyborach.Apropo piaskownicy i dziecinady to proponuję sobie przypomnieć skandaliczne i dziecinne zachowanie na przełomie roku czy chociazby podczas świat Bożego Narodzenia posłów ponowoczesnej totalnej opozycji.Jak puczowali i zamiast opłatka i rodzinnej atmosfery w swoich rodzinnych domach to jedli pasztetową z nadzieją ,że ludzie to kupią.Nie panie Patrykowski ,tego co robiła i robi PO i totalna beznadzieja po prostu nie da się obronić.Poza tym skoro jest niby tak źle to dalczego jest tak dobrze? Dlaczego nagle przedsiebiorstwa państwowe zaczeły generowac zyski , dlaczego zaczęto mieć wreszcie potezne jak na polskie warunki pieniadze z VAT-u, dlaczego budżet Polski jest w tak dobrej kondycji , dlaczego Polacy wreszcie czują się coraz lepiej we własnym kraju, dlaczego wreszcie zaczęło się rodzić więcej dzieci,dlaczego coraz mniej ludzi emigruje z Polski za granicę , dlaczego Polska turystyka przezywa boom od ok 2 lat , dlaczego coraz więcej rdzennych europejczyków przeprowadza sie do Polski, dlaczego coraz wiecej rdzennych europejczyków kupuje u nas w Polsce coraz wiecej nieruchomości? dlaczego spada bezrobocie do najniższego w historii, dlaczego instytucje miedzynarodowe podnoszą raitingi i pozycję Polski na arenie bizensu miedzyynarodowego,dlaczego JP Morgan najwiekszy bank na świecie otwiera swoje podwoje w Polsce dlaczego PIS ma conajmniej dwa razy wieksze poparcie w sondażach od PO , dlaczego i jeszcze raz dlaczego jest tak dobrze skoro jest tak niby zle? Apropo jeszcze podziałów i szczucia to nikt chyba lepiej nie zaszczuł srodowiska tkzw kultury i sztuki przeciwko własnemu Państwu jak to zrobiło kodziarstwo wespół z nawiedzoną opozycją totalną. Co do sędziów to skoro jest tak dobrze to dlaczego ok 75 % ludzi w Polsce chce reformy sądownictwa w Polsce? I nie chodzi tu o jednego czy dówch sędziów czy adwokatów ale to co zostało ujawnione w Warszawie z HGW to jest jedynie jakże wymowny i jakże dosadny wierzchołek góry lodowej.
  To środowisko PO i ich kolesiów robiło z nas wszystkich po prostu totalnych idiotów mówiąc wprost przekrecajac i przywłaszczajac sobie np nieruchomość wartą przeszło milion złotych za jedyne 2 tys złotych !!! Co do wojska i wymiany generałów to nie jest tak jak mówisz ponieważ za rzadów PO były też solidne roszady na tych stanowiskach i wówczas nikomu z was to jakos nie przeszkadzało.Ale punkt widzenia w waszym przypadku zalezy od punktu siedzenia.
  A co do zasad to chyba nikt tak nie łamał zasad okłamujac całe nasze polskie społeczeństwo nie zwiazane z tymi srodowsskami jak własnie to robiło PO z kolesiami ze swojej koalicji.
  Ludzie PO nie znają pojecia takiego jak pojecie uczciwość czy „zasada”.To są ludzie którzy gardzą tymi którzy zapylają za 6 tys zł. bo tylko idioci pracują za takie pieniadze cyt. miss Bińkowska. Przypomnij sobie jak nas wszystkich okradali w zywe oczy o czym dowiedzieliśmy się wszyscy z taśm u Sowy.Jak układali sie i handlowali polskim dobrem narodowym i naszym narodowym majatkiem w imię własnych kolesiowskich interesów?! I ty mi tu cos przebakujesz o piaskownicy ? Człowieku to nie piaskownica ,ale takie są realia oni po prostu okradali cały nasz naród i cały nasz kraj w imię własnych powskich i psl-owski interesików !!!
  Dzieki Bogu PIS wygrał ostatnie wybory !Gdyby PIS nie wygrał ostatnich wyborów to po pierwsze proceder ten trwałby nadal w najlepsze ,o czym byś nawet nie maił zielonego pojecia człowieku bo byś widział wiecznie uśmiechnięte , fałszywe i pełne frazesów gęby poczynając od polityków poprzez całe środowisko lewackiegoi dziennikarstwa i ludzi zwanych potocznie ludzmi kultury,a po ulicach by jeździły uzbrojone amfibie i całe rzesze wojska na ulicach tak jak to ma miejsce w takich krajach jak chociazby Francja ,Anglia , Niemcy , Holandia . Belgia , Włochy,Szwecja itd tylko po to,żeby już nawet nie uchronić,a jedynie zminimalizować zamachy jakie popełniają goście zaproszeni przez nieodpowiedzialnych lewackich polityków napompowanych utopią multikulti ,która jeszcze nigdzie na świecie się nie przyjęła i się nie sprawdziła i się nie sprawdzi bo sprawdzić się nie może z przyczyn oczywistych i głównie ideologicznych.

 12. Widzisz Patrykowski, w tym sęk, że obecna władza zasady prawa zachowuje wzorcowo, to was najbardziej boli. Jeżeli piszesz o podziałach w społeczeństwie, to wprowadziły je niesławne ciemne czasy rządów koalicji liberałów z pseudo-chłopstwem. To oni podzielili społeczeństwo na światłe elitki i gorsze prowincjonalne mohery, to za ich czasów człowiek bał się w pracy przyznać, że ma poglądy konserwatywne, gdyż był od razu sekowany przez przełożonych, to oni wywalili z armii 350 wysokich oficerów, obecnie rządy wymieniły tylko 90 oficerów wyższej rangi! Takich czystek jak za PO nie było w polskiej armii NIGDY (gdzie wtedy protestowałeś?). Jak obliczyłeś sobie liczbę zwolnionych nauczycieli, wliczasz chyba tych, którzy odeszli na emeryturę, a najprawdopodobniej podajesz dane wyssane z brudnego czerwonego palucha postkomunistycznego związku zawodowego. W ZG nie zwolniono nikogo, mimo, że jest niż demograficzny i chociażby z tego powodu nauczycieli powinno ubyć, a tak się nie stało!
  Jak już piszesz o pluciu na sędziów, to ONI SAMI NA SIEBIE NAPLULI, że by nie powiedzieć ostrzej. To nie był jeden przypadek pospolitej kradzieży, ale takie przypadki się mnożą, aż do milionowych przekrętów w Sądzie Apelacyjnym w Krakowie. Powtarzam, nikt na nich nie pluje oprócz ich samych, i takie przypadki NALEŻY nagłaśniać, gdyż sami swojego środowiska nie oczyścili i może to wymóc tylko opinia publiczna, jako że sami zabarykadowali się nienależnymi nikomu immunitetami.
  Tak zwane hasła o znaniu miejsca dla nas wszystkich w tym kraju, jak to bezczelnie ująłeś, już nie obowiązują. Ustaliliście podrzędne miejsca w społeczeństwie dla moherów i samozwańczo zawłaszczyliście fotele elit. Obecna władza dąży do tego, aby każdy mógł zająć w tym kraju miejsce takie, na jakie zasługuje pracą, wykształceniem i talentem, a nie jak za ciemnych czasów poprzedniej władzy, wysokie stołki mogli zajmować tylko członkowie przeróżnych kast, klik, służb i partii.

 13. Dajcie spokój z tym pluciem. Niech PiS rządzi, bo wygrał wybory. Ma przestrzegać prawa, a nie zawsze to robi. Napadanie na siebie nic nie zmieni. PiS nie jest lepszy niż PO. Robi to tak samo, jak wszyscy, którzy dorwali się do stołka. tylko zasłania się płaszczykiem. Pcha kasę w kościół, a SKOKi w porównaniu z Amber Gold to masakra. Ale ludziom podoba się retoryka, chociaż to wszystko co się dzieje z gospodarką to efekt wielu lat, zapisów księgowych i ogromnego zadłużenia Polski i Polaków. Każdy ma swoje racje, dlatego bardzo was proszę, nie obrażajcie się wzajemnie, bo po co? Będą kolejne wybory, czy uczciwe, to się jeszcze zobaczy, wtedy zobaczymy, kto dostanie mandat do rządzenia. Na razie nie ma opozycji i tyle.

Dodaj komentarz