Tablica informująca o smogu stanie przed UM

16:36

6 grudnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Do połowy grudnia przed Urzędem Miasta Zielona Góra stanie multimedialna tablica informująca o stanie powietrza w mieście. Inwestycja realizowana jest ze środków budżetu obywatelskiego. Jej koszt to około 110 tys. zł.

Jak mówi Urszula Podgajna, kierownik Biura Ochrony Środowiska w zielonogórskim magistracie, prace związane z montażem tablicy już ruszyły. Przy ul. Podgórnej stanął stelaż, na którym zostanie umocowany ekran:

Informacje dotyczące stanu powietrza w mieście będą pochodziły z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, który prowadzi nadzór nad pomiarami w Zielonej Górze:

Jak dodaje Podgajna, tablica będzie miała trzy odsłony:

Ostatnia z odsłon będzie informowała o tym, co można robić będąc na dworze, jeżeli stan powietrza jest bardzo dobry, dobry lub umiarkowany.

Jedna myśl na temat “Tablica informująca o smogu stanie przed UM”

  1. Mój ojciec ma raka płuc nigdy nie palił papierosów ….. co jest przyczyna jego choroby ? mieszka całe życie nie opadal dużego komina który wydala z siebie ogromne pokłady dymu i smogu ….. rak wykryty w lutym tego roku. Lekarze dali mu kilka miesięcy życia. W tej chwili jak on to nazywa „chodzi na imprezy chemiczne” czyli na cykle chemii i Tato wyszukał w necie Sklep internetowy i kupił tam ekstrakt konopny CBD + CBDA 6 % , napisze stronę choć co nie który będą odbierać to za reklamę www konopiafarmacja pl , ale warto kupić takie rzeczy z sprawdzonych źródeł Świeże wyniki rezonansu – choroba cofnęła się o 40%. Zaznaczam tylko, że to rak w IV notabene ostatniej fazie, więc lekarze nie dawali żadnych szans a teraz przychodzą i robią „rybkę”…. Cóź nauka i medycyna jest potrzebna, ale nie można jej zawierzać w 100% tylko szukać innych rozwiązań oczywiście w granicach rozsądku. Lekarze mówią, że to cud…. hmmmm jednak uważam że ustawa antysmogowa powinna wejść w życie jak najszybciej nie chcemy chyba patrzeć na to jak będą na nowotwór chorować nasi bliscy nasze dzieci !!!

Dodaj komentarz