Taksówkarze pytają o postój przy Boh.Westerplatte

14:05

28 grudnia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Dlaczego miasto za naszymi plecami zlikwidowało postój przy Bohaterów Westerplatte? To pytanie zadają zielonogórscy taksówkarze, którzy od wielu lat korzystali z placu przed siedzibą PGNiG.

Taksówkarze byli przekonani, że po zakończeniu remontu drogi, będą mogli wrócić na postój. Poczuli się oszukani, kiedy okazało się, że wjazd na plac został  zlikwidowany. Zniknęła też tablica informującą o postoju taksówek. W ich ocenie miasto ich oszukało, nie informując wcześniej o swoich planach:

Jak dodają taksówkarze postój ma swoją historię:

Paweł Urbański, dyrektor Departamentu Inwestycji i Zarządzania Drogami w UM Zielona Góra, tłumaczy, że postój nie został zlikwidowany. Jednak zamiast placu, dla taksówek została przygotowana zatoka parkingowa:

Jak przyznaje Urbański, do tej pory nie zainstalowano tablic informujących o postoju:

Urbański dodał, że niebawem plac ostanie zagospodarowany. Co się na nim znajdzie? Tych szczegółów nie chce na razie zdradzić.

8 myśli na temat “Taksówkarze pytają o postój przy Boh.Westerplatte”

 1. ten plac od lat powinien być ogólnodostępnym parkingiem biletowanym. W samym centrum miejsc postojowych brak – co wiedzą od lat wszyscy…zatoki parkingowe nie załatwiają tego tematu Pani WICE.

 2. @polemika piszesz bzdury – po drugiej stronie ulicy jest parking wielopoziomowy w graficie i zawsze jak tam parkuje to jest sporo miejsca.

 3. @Rumun – Jaki parking wielopoziomowy? Ten parking jest kompletnie nieudany, ma za wąskie wjazdy i zjazdy, więc wielu, którzy tam regularnie parkują i mają auto większe niż cienkocienko to ma przeorane boki. Radzę się przyjrzeć.
  Parkingi w tym mieście to kompletna porażka, albo za wąskie, albo za mało, albo niedostępne dla przeciętnych kierowców.

 4. Nie mam dobrych wieści dla taksówkarzy. Dla magistratu nie liczy się nikt, więc rozmów nie będzie. Są czyny, a te są po myśli tych którzy mają takie widzimisię.

 5. Urbaniak bajke o zatoczkach wymyslił na poczekaniu! Miasto łaski nie robi kasują za licencje tax i podatki i a postoje chcą robic pod CRSem i w lesie gdzie nikt nie szuka taxi. 400 taksówek a oni chcą aby wszyscy stali pod dworcem na placu wlkp gdzie już wjechac nie można. Banda januszy z UM aby do wyborów!!

 6. A kto szuka taxi na postojach? Przecież wystarczy zadzwonić.

 7. kera ja często brałem przy Nafcie taryfę. Wolę podejść zagadać zawsze można parę złotych utargować na dłużej trasie.

 8. Nie sadze by wielu ludzi korzystało z tego postoju. Teraz zamawia sie taxi przez telefon.
  Postuj jest przy ” gazowni” to jest jakieś 150n dalej wiec bez przesady.

Dodaj komentarz