Tysiąc nowych miejsc parkingowych w dwa lata – ambitne plany władz miasta i radnych

12:49

19 stycznia 2017

Aurelia Adaszyńska

Dziennikarz Radia Zielona Góra

Władze miasta wspólnie z radnymi z Platformy Obywatelskiej i Zielonej Razem chcą, by w ciągu najbliższych dwóch lat w Zielonej Górze przybyło około tysiąca nowych miejsc parkingowych.

Janusz Kubicki, prezydent miasta, podczas konferencji prasowej podkreślał, że o braku miejsc postojowych mówi się już od dawna. Problem z roku na rok jest coraz większy, bo pojazdów cały czas przybywa:

Nowe miejsca postojowe jak tłumaczył Kubicki, powstaną na osiedlach, a także przy szpitalu, gdzie planowana jest budowa kliniki pediatrycznej. Tam ma powstać parking wielopoziomowy:

– W planach jest także budowa nowych miejsc postojowych m.in. przy Władysława IV, na Zaciszu i przy ul. Reja – wyliczał Filip Gryko, szef klubu Zielona Razem:

Jak dodawał Marcin Pabierowski z klubu PO, by ruszyć z budową nowych miejsc parkingowych konieczne jest wprowadzenie zmian w miejscowych planach zagospodarowania przestrzennego:

Pieniądze na budowę nowych miejsc postojowych mają pochodzić m.in. z tzw. puli radnych.

 

zdjęcie: UM Zielona Góra

4 myśli na temat “Tysiąc nowych miejsc parkingowych w dwa lata – ambitne plany władz miasta i radnych”

  1. A pan prezydent przeprowadził konsultacje w tej sprawie z zielonogórskimi deweloperami?

  2. „Tam ma powstać pierwszy w mieście parking wielopoziomowy” a ten nad Grafitem jest podziemny??

  3. Panie Kubicki, na oś.Piastowskim (stara część) jest teraz problem, bo za Pana urzędowania dogęszczono zabudowę wielorodzinną(kilka bloków) i zamieniono wielki parking przy ul.Zawadzkiego (obok sklepu intermarsze) na deweloperkę.
    A radni? Jak pilnowali interesów mieszkańców Piastowskiego? Teraz są mądrzy?

Dodaj komentarz